Homerlive
http://www.homerlive.cz/akcni-litvinov-chce-investovat-140-milionu/

Akční Litvínov chce investovat 140 miliónů
Litvínov připravuje akční plán na příští rok. Součástí plánu jsou také investiční akce za více než sto čtyřicet miliónů korun. Prioritu dává město projektovým dokumentacím na významné stavby a na rekonstrukci školských zařízení.

Akční plán rozvoje města budou schvalovat zastupitelé na svém listopadovém jednání. Na akčním plánu se nejvíce podílela pracovní skupina, která veškeré záměry vytřídila a určila tak konečnou podobu Akčního plánu pro rok 2018. Ten je podkladem pro tvorbu návrhu rozpočtu na rok 2018. „Projektů, které akční plán podporuje, je opravdu hodně. Významnou část tvoří projektové dokumentace na plánové velké stavby, jako je most na Podkrušnohorské ulici a plavecký bazén. Prioritu dáváme také rekonstrukcím mateřských škol. Chceme, aby v každé lokalitě byla jedna mateřská škola bezbariérová. Proto každý rok zařadíme do rozpočtu jednu projektovou dokumentaci a jednu realizaci. Připravenou máme projektovou dokumentaci na bezbariérovost mateřské školy v Ladově ulici. Ta tedy bude v příštím roce první na řadě s realizací. Následovat budou mateřská škola v Čapkově ulici a jedna v Janově,“ prozradila plány místostarostka Erika Sedláčková. V příštím roce také plánuje Litvínov dál investovat do rekonstrukce komunikací. „V plánu je ulice Vančurova a na ni navazující ulice. Dělat by se měly chodníky, osvětlení, komunikace i okolní prostor,“ doplnil místostarosta Milan Šťovíček.

Akční plán prošel podrobným projednáváním v pracovní skupině, která byla složena ze zástupců politických stran a zástupců dotčených odborů městského úřadu. Odbor investic a regionálního rozvoje, v souladu se schváleným harmonogramem, nejprve shromáždil podněty od veřejnosti, příspěvkových a jiných organizací a připravil obsáhlý přehled požadavků. Po projednání došla pracovní skupina ke konečnému rozhodnutí, a to podpořit projekty v celkové výši 176 079 000 Kč, z čehož 35 613 000 Kč tvoří investice přecházející z minulých let do roku 2018. Nové investice v roce 2018 tedy činí 140 466 000 Kč.
Post date: 2017-11-03 09:26:39
Post date GMT: 2017-11-03 08:26:39