Autodrom podpořil organizaci, která pomáhá onkologickým pacientům

0
747

Finanční dar 20 000 korun věnovala společnost AUTODROM MOST neziskové organizaci AMA – SOP Most, která poskytuje odborné poradenství onkologickým a postonkologickým pacientům a jejich rodinným příslušníkům.

Autodrom jako významný zaměstnavatel v regionu chce být podle generálního ředitele Jiřího Voloveckého svému okolí prospěšný. „Pokud můžeme, snažíme se pomáhat. Lidé se zdravotním handicapem si pak pozornost zaslouží o to víc, že vedle běžných starostí zdravých spoluobčanů svádějí každodenní boj s nepřízní osudu v podobě zákeřné nemoci nebo následků úrazu či zranění. Věříme, že prostřednictvím našeho daru přispějeme alespoň některým z nich ke zkvalitnění jejich života,“ uvedl. Připomněl, že autodrom podporuje také například chlapce a děvčata z dětských domovů. Organizuje pro ně exkurze se zábavním programem, soutěžemi o ceny ve svém areálu, zve je na doprovodné programy závodních víkendů.

Vedení společnosti chce otevřít areál autodromu široké veřejnosti a vytvořit z něj navštěvované centrum, jež bude součástí nejen sportovního, ale také společenského a kulturního života regionu po celý rok. Vedle pořádání sportovních motoristických podniků proto organizuje i řadu dalších akcí pro širokou veřejnost. Prioritou je přitom bezpečnost a prevence. „Vyhlašujeme běžecké a cyklistické závody pro zájemce všech věkových kategorií, v případě příznivých povětrnostních podmínek si u nás na okruhu lidé mohou i zaběhat na lyžích,“ vyjmenoval Jiří Volovecký.

Společnost AMA SOP Most se od roku 1992 stará ve spolupráci s odborníky a rodinnými příslušníky a dalšími přáteli organizace o rekonvalescenci onkologických klientů především z Mostecka, Teplicka a také ze Žatce a jeho okolí. Vedle poskytování bezplatného základního a odborného poradenství AMA SOP organizuje i osvětové přednášky pro své členy, střední školy i další zájemce, ozdravné pobyty pro klienty, zajištuje rehabilitační a přístrojovou podporu pro rekonvalescenci klientů po onkologickém onemocnění a vzdělávání pracovníků společnosti. „To všechno pochopitelně stojí peníze. I když se nám daří v poslední době získávat příspěvky na provoz od Ústeckého kraje i města Mostu, nestačí to. Jsme proto moc rádi za každý finanční dar,“ dodala Eva Vrkoslavová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!