Benzina startuje soutěž pro děti z dětských domovů

1
1683

Společnost Benzina spouští dlouhodobý program společenské odpovědnosti nazvaný Benzina pomáhá. V rámci tohoto programu připravila ve spolupráci s Federací dětských domovů ČR dva projekty na podporu dětí z dětských domovů. Prvním z nich je kreativní soutěž Dětský domov budoucnosti, která se uskuteční v květnu a červnu.

„Měníme tvář Benziny. Tradiční a zavedenou značku postupně oblékáme do moderního kabátu. Inovovali jsme paliva, rozšiřujeme nabídku občerstvení a doplňkových služeb a pracujeme na sjednocení podoby všech čerpacích stanic,“ říká Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol, a dodává: „Posilujeme i naši společenskou odpovědnost, a proto nyní přicházíme s projektem Benzina pomáhá, v němž míříme na děti v dětských domovech po celé republice.“

Dětský domov budoucnosti

V kreativní soutěži, která se uskuteční v květnu a červnu, vyzývá Benzina děti z dětských domovů, ať ztvární dětský domov budoucnosti podle svých představ. Jejich výtvory v  kreslené i jakékoliv audiovizuální podobě budou umístěny na speciální internetové stránce www.benzinapomaha.cz, kde je v prvním kole bude moci hodnotit veřejnost. Z pěti finalistů odborná porota vybere a ocení tři nejlepší návrhy. První cenou je sportovní výlet s Benzinou, na který se děti z vítězného dětského domova vypraví letos v září. Po návratu pro ně bude připravené překvapení v podobě rekonstrukce části jejich domova, kterou provedou v rámci dobrovolného dne zaměstnanci Benziny. Za druhé místo Benzina věnuje sportovní vybavení a za umístění na třetím místě děti získají dárkové vouchery na sportovní zážitky a vybavení.

Druhá šance pro sportovní potřeby

Od prvního května navíc mohou lidé vkládat použité i nové sportovní vybavení pro děti do speciálních boxů umístěných na vybraných čerpacích stanicích Benzina. První SportBox na sportovní potřeby pro děti z dětských domovů byl umístěn 1. května na čerpací stanici Argentinská v Praze 7 – Holešovicích. Pokud se pilotní projekt osvědčí, budou SportBoxy instalovány i na další čerpací stanice. „Ptali jsme se v dětských domovech, co děti nejvíce potřebují, a zjistili jsme, že dětem chybí sportovní vybavení. A tak nás napadlo umístit na naše stanice sběrné boxy, ve kterých mohou lidé toto vybavení shromažďovat. V pravidelných intervalech je budeme vybírat a ve spolupráci s Federací dětských domovů budeme vybavení předávat dětským domovům po celé republice,“ vysvětluje Agnieszka Bobrukiewicz, vedoucí úseku marketingu Benziny.

Jak a co vyhrát?

Namalujte, natočte nebo i jinak umělecky ztvárněte, jak si představujete dětský domov budoucnosti. Svou představu nahrajte jako obrázek nebo video níže do formuláře. Benzina vybere ty nejlepší tvůrce a odmění je:

1. cena:

Sportovní víkendový zájezd s programem pro celý dětský domov + bonus

2. cena:

Sportovní zboží v hodnotě 40.000 Kč od www.sportobchod.cz

3. cena:

Sortiment v hodnotě 20.000 Kč od knihy.abz.cz

1 komentář

 1. Kolik z vás slyší náš hlas
  Chceme někoho kdo bude stát vždy při nás
  My jsme normální a ne společnosti odpad
  Chceme někoho kdo bude nám věřit
  Někoho komu můžeme se se vším svěřit
  Nejsme tu protoze bychom chtěli
  My na vybranou neměli
  Chceme klid, smích a štěstí
  A ne za každou blbost od někoho pěstí

  Ref.: Má to být domov a ne vězení
  Jsme tu a nikdo to nezmění
  Chceme jen důvěru a štěstí
  Chceme to co tu ještě není

  máme toho hodně za sebou
  Žádné ostatní děti tohle na zádech nenesou
  Dejte nám někoho kdo bude nám rozumět a prát se za náš osud
  Někoho kdo mě poplácá po zádech a řekne to dáš hochu
  Někoho kdo bude za nás bojovat ať se stane cokoli
  Tak tohle jsou ty naše domovy

  Ref.:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!