Homerlive
http://www.homerlive.cz/bezpeci-v-moste-budou-monitorovat-specialni-hlidky/

Bezpečí v Mostě budou monitorovat speciální hlídky
Primátor města Mostu Jan Paparega se spolu se zástupci městské policie a mosteckého magistrátu setkal se speciálními hlídkami Policie ČR.

Jedná se o hlídky z jiných regionů vyškolené pro práci s národnostními menšinami, které mapují situaci v Mostě a dalších městech v Ústeckém kraji nezávislým, nezúčastněným pohledem. Mají pomoci navrhnout Policii ČR řešení současné problematické bezpečnostní situace v Ústeckém kraji. Na základě jejich šetření by se měla upravit práce nebo spíše organizační struktura Policie ČR tak, aby byla naše práce efektivnější,” vysvětluje Jindřich Bergman, zástupce vedoucího územního odboru Most.

Hlídky policie ČR z Ostravského, Karlovarského, a Olomouckého kraje procházejí několik týdnů problémové lokality v Mostě a dalších městech a připravují souhrnnou zprávu, kterou předloží policejnímu prezidiu. Zatím vnímají jako nejhorší situaci v Ústí nad Labem.

“Doufám, že se nám podaří spolu s policisty ČR a městskou policií přesvědčit policejní prezidium, že bezpečnostní situaci v našem městě je zapotřebí vzít na vědomí tak, jak skutečně je, a účinně řešit. A že je to další krok k tomu, jak ukázat lidem z Prahy, že naše problémy nezveličujeme a je nutné udělat řadu změn v oblasti bezpečnosti i legislativy, aby se situace nezhoršovala. Jsem rád, že se podařilo toto mapování v našem městě prosadit a budeme s Policií ČR nadále úzce spolupracovat,” uvedl primátor Mostu Jan Paparega.

Policejní prezidium přistoupilo k mapování na základě podnětů primátorů a starostů místních samospráv a také na základě intervence policejního ředitele krajského ředitelství v Ústeckém kraji Jaromíra Knížete. Během léta mají speciální hlídky 30 policistů projít všechna problémová území v Ústeckém kraji.
Post date: 2018-08-14 01:35:22
Post date GMT: 2018-08-13 23:35:22