Homerlive
http://www.homerlive.cz/blizi-se-9-rocnik-krusnotonu/

Blíží se 9. ročník Krušnotonu
V sobotu 11. srpna odstartuje v Teplicích 9. ročník populárního cyklistického silničního maratonu Krušnoton. Závod nabídne očekávaným 1 000 účastníkům 3 trasy s rozdílnou náročností.

Pro hobby jezdce je určena trasa 113 km s převýšením 1 500 m. Po zahřívacím úvodu v okolí Teplic čeká na cyklisty výstup na hřebeny Krušných hor. Povede z Dubí sedmihůrskou cestou a následně přes cínovecký hřbet po komunikacích nazývaných pořadatelem Strade Lithium. Z Cínovce trasa pokračuje po horských silničkách ve směru na Nové Město a přehradu Fláje až do horského střediska Klíny. Zpět do cíle závodu v lázeňském městě se krátká trasa stočí přes Litvínov, Duchcov, Hostomice, Bžany a Bystřany. Tato distance je svým méně náročným profilem vhodná pro širokou sportující veřejnost. Limit pro její zdolání je 9 hodin 30 minut.

Náročnější profil má 180 km dlouhá trasa. Na ní musí závodníci zdolat hned tři těžká stoupání na vrcholky Krušných hor - Komáří Vížku, Bouřňák a Dlouhou Louku. Nádavkem pak ještě dvě náročná sedla v Českém středohoří - Lukov a Černčice. Trasa s převýšením téměř 3 500 m je určena zejména pro ambiciózní závodníky. Kdo ji zvládne průměrem alespoň 19 km/hod., toho v cíli čeká zasloužený diplom.

Maratonská trať o délce 250 km s převýšením téměř 4 900 m prověří síly i velmi zkušených a trénovaných borců. Na závodníky čeká v úvodu jednodušší stoupání Na Fibich a krátký prudký výstup přes Neznabohy. Po zahřátí svalů přichází na řadu Svatá pětice – stoupání z Jílového na Sněžník, z Knínic na Nakléřov, z Krupky na Komáří Vížku, z Hrobu na Nové Město a z Loučné na Dlouhou Louku. Celkem 28 km stoupání s převýšením 2 070 m. Průměrný sklon zde činní 7,45 %. Poslední výstup na Dlouhou Louku je navíc součástí zvlášť měřeného a hodnoceného úseku o délce 41 km - Giro Lannutti. Po rozloučení s Krušnými horami a přejezdu hnědouhelné pánve přes Braňany a Želenice ještě společně se střední trasou zdolají maratonci v Českém středohoří sedla Lukov a Černčice, aby přes Nechvalice, Nové Dvory a Bystřany dosáhli v Teplicích vytouženého cíle. Ti nejrychlejší jsou schopni trasu zdolat hluboko pod 8 hod. Limit pro dosažení cíle maratonské trasy je stanoven na 12 hodin 30 minut.

Start i cíl Krušnotonu je v Teplicích nově v Rooseveltově ulici před hotelem U Kozičky. Prezentace předem registrovaných účastníků bude probíhat v pátek 10. srpna od 15 do 21 hod. a v den startu od 5:45 do 9.30 hod. v salónku hotelu. Startovní výstřely zazní v sobotu 11. srpna v 7 hod. pro dlouhou trať a v 10 hod. pro střední a krátkou trať. První závodníci v cíli jsou očekávání po 12.45 hod.

Chystáte-li se letos na start závodu, je nutné se přihlásit předem, a to nejpozději do 8. srpna na www.krusnoton.cz. Přihlašování na místě v letošním roce není možné. S konáním závodu souvisí i místní dopravní omezení v místě startu a cíle, při průjezdu pelotonu Teplicemi a částečně i po trase závodu. Pořadatelé tímto žádají motoristy o zvýšenou pozornost a ohleduplnost v době konání závodu.

Krušnoton se při svém 9. ročníku stává závodem mezinárodním (účastníci z 12 zemí a tří světových kontinentů). Pojeďte s námi, nebo přijďte 11. srpna fandit k trase závodu.
Post date: 2018-08-02 10:28:36
Post date GMT: 2018-08-02 08:28:36