Blíží se tradiční Valdštejnská slavnost

0
1327

Blíží se první květen, který Litvínov už tradičně vítá Valdštejnskou slavností. Také letos je připraven bohatý program, ze kterého si vybere každý.

„Prvomájová Valdštejnská slavnost připomíná období, kdy litvínovské panství patřilo rodu Valdštejnů. V průvodu, procházejícím městem, nechybí Litvínovské mažoretky, Dechový orchestr ZUŠ, litvínovská skupina historického šermu, herci Docela velkého divadla. Ti všichni se zapojí do celodenního programu. Průvod uzavírá kočár se zámeckým pánem a jeho rodinou. Od té chvíle zámeckým parkem a náměstím zní nejen barokní hudba, ale i zbraně skupin historického šermu a křik řemeslníků nabízejících výrobky na tradičním jarmarku. Všichni bez rozdílu věku si až do pozdních večerních hodin mohou vybrat z bohaté programové nabídky,“ zve na Valdštejnskou slavnost Dáša Wohanková z propagace města. Slavnost zahájí už 30. dubna Studentský majáles. Na 1. května je připraven nejen průvod městem a řemeslný jarmark, ale také vystoupení Stráníků a Míry Ošance, koncert ZDARR, TATA BOJS, LOVE MAKERS a MUSICA FILIPIKA.

Valdštejnské slavnosti mají v Litvínově mnohaletou tradici. Nejsou ale jedinou celoměstskou akcí, kterou Litvínov pořádá. Mezi celoměstské akce patří také Svatomichaelská slavnost, Setkání turistů a cykloturistů, Krušnohorské Vánoce. Vloni se konaly velikonoční a vánoční jarmáreček a dílničky v zámku Valdštejnů. Nově a s velkým ohlasem byla uspořádána akce Oslava sklizně a řemesel v zámku, zámeckém parku a Voigtových sadech. Celkové náklady na aktivity propagace města dosáhly v loňském roce zhruba 1,3 milionu korun. „Letos boudou propagační aktivity pokračovat. Připravují se i nové akce. Proběhne také ocenění úspěšných občanů za období květen 2015-leden 2017,“ doplnila Dáša Wohanková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!