Bosé nohy na divadelních prknech

0
565

Druhou premiéru této sezóny uvede Městské divadlo v Mostě tento pátek 1. března od 19.30 hodin na Komorní scéně. V režii Jakuba Dostála se můžete těšit na Bosé nohy v parku.

Režisér Jakub Dostál vsadil na hru jednoho z nejúspěšnějších amerických dramatiků posledních padesáti let, Neila Simona. Situační komedie Bosé nohy v parku patří k Simonovým nejhranějším. „Mám rád hry Neila Simona. Považuji ho za vynikajícího dramatika. Hra Bosé nohy v parku mě oslovila již před třiceti lety a už tehdy jsem zatoužil ukázat ji svýma očima,“ prozradil režisér Jakub Dostál.

Komedie Bosé nohy v parku s patřičnou dávkou nadsázky popisuje novomanželské nesnáze Paula a Corrie Bratterových, kteří se zrovna nastěhovali do prvního společného bytu v jednom z newyorských věžáků. Jejich idylu však poněkud kazí skutečnost, že v domě není výtah, přičemž byt se nachází v posledním patře, uprostřed února zde nefunguje topení a obývákem se prohání severák, ložnice je malá i pro jednoho, do koupelny se nevejde vana… Vtipné a brilantně pointované situace, v nichž nejde jen o novomanželské nesnáze, ale především o toleranci a pochopení pro druhého; zkrátka o lásku, která je silnější než cokoliv, co se jí postaví do cesty…

Diváci se mohou těšit na Evu Radilovou, Jakuba Koudelu, Michaelu Krausovou, Jiřího Rumpíka a Víta Herzinu v roli nezničitelného technika Harryho Peppera. Scénu vytvořil Petr Kastner, kostýmy vybrala Michaela Krausová. Nejbližší reprízy můžete zhlédnout v úterý 5. března nebo ve čtvrtek 21. března od 19 hodin na komorní scéně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!