Celníci odhalili nelegální automaty

0
318

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tak zvaných  kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Pět výherních automatů typu Jewel bez řádného povolení k provozování hazardních her celníci odhalili v jedné hospůdce uprostřed obce Hamr na Mostecku. Dalších pět technických herních zařízení typu Pegasus a finanční hotovost ve výši 26 700 korun zadrželi v kadaňské pivnici jen o pár dnů později. Tento typ přístroje celníci zajistili na severu Čech zcela poprvé. Tři hrací přístroje stejného typu (Pegasus) objevili kontroloři i v chomutovské nelegální herně označené jako bar.

Jelikož byly výherní automaty provozovány bez příslušného povolení Ministerstva financí ČR, celníci je zadrželi a převezli do celního skladu. Provozovatelům hrozí ve správním řízení pokuta až do výše 50 milionů korun a propadnutí veškerého herního zařízení, jenž k provozování nelegální hry sloužilo.

Od začátku roku zrealizovali celníci v Ústeckém kraji 61 kontrol se zaměřením na provozování hazardních her, z nichž ve 38 případech zjistili porušení zákona. Činnost nelegálních heren se daří eliminovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!