Cenné body z republikového mistrovství pro HKC

0
1599

180615_aktCzech Kart Open, společný podnik Poháru Autoklubu ČR a Mistrovství ČR v kartingu se na konci června odehrál na trati Kartareny v Potočišti u Chebu. Mostecký HKC Racing Team Lutopol tu se svými jezdci ukořistil další důležité body v obou seriálech. Matvej Sonkin si třetím místem upevnil celkové prvenství v průběžném hodnocení šampionátu ve třídě Mini 60 a David Páv vyhrál víkend a celkově vede v pohárovém bodování kategorie Baby 60.

Matvej Sonkin zažil tentokrát trochu slabší víkend, když po kvalifikaci se čtvrtým nejrychlejším časem zajel tři bronzová umístění a skončil třetí celkově. V předchozích podnicích pravidelně vyhrával, ale přesto stále vede průběžnou tabulku mistrovství. Svými výkony si navíc vydobyl dokonce i pozici továrního jezdce italského výrobce motokárových podvozků Kart Republica, jehož generálním zástupcem v Česku je KVS Racing. „V tomto věku se u Matveje jedná o jednoznačný úspěch a tovární podpora mu výrazně pomáhá v dalších úspěších. Zároveň je to ocenění jeho jezdeckého růstu, bojovnosti i schopnosti volby správné závodní strategie během bojů na trati,“ řekl trenér Ivan Houzák.

Na závodní dráze Kartareny opět prfektně jel Michail Toporkov v přípravce Školní 50. Ačkoli ve druhé bodované jízdě po jezdeckém incidentu dojel až poslední, superfinále dokončil jako čtvrtý.

V pohárovém bodování třídy Mini 60 si opět dobře vedlo kvarteto z Prague Asademy Roudnický, Žila, Preuss a Schomann. Lumír Žila po tomto víkendu zaujímá třetí příčku v celkovém hodnocení.

Školáky nyní čeká prázdninová přestávka a další podnik plný motokárových bitev se odehraje předposlední srpnový víkend na tradiční trati ve Vysokém Mýtě.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!