Dcela velké divadlo připomene Den památky obětí holocaustu hrou Klára 3847

0
153

Docela velké divadlo v Litvínově zve na představení divadlení hry KLÁRA 3847. Představení se uskuteční 24. ledna od 19 hodin v Docela velkém divadle.

Představení Docela velkého divadla v Litvínově se koná v rámci cyklu akcí k 80. výročí Křišťálové noci a Mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu, které pořádá Oblastní muzeum a galerie v Mostě, Židovská obec Teplice a týdeník Homér.

Inscenovaný dokument vychází ze skutečných událostí z období holocaustu během 2. světové války. Příběh dívky Kláry Brodyové, která byla v roce 1942 pro svůj židovský původ odvezena do koncentračního tábora Osvětim a vězněna tam až do konce války. Její boj o přežití, překonání ztrát příbuzných a přátel, ale především nezlomná vůle přežít v nelidských podmínkách zaujala i režiséra Stevena Spielberga, který podle jejího vyprávění natočil jeden z dílů dokumentu o holocaustu v době, kdy už jí bylo 85 let a o největších hrůzách vyprávěla s naprostým klidem a obrovským nadhledem. Kláru Brodyovou, která žila až do své smrti v Mostě, hraje autorka hry, Klářina vnučka Lenka Lavičková. V režii Jurije Galina účinkuje celé Docela velké divadlo.

Vstupenky v ceně 200 Kč si můžete telefonicky objednat na čísle nebo 476 752 487, nebo e-mailem na propagace@docelavelkedivadlo.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!