Den s Porsche potěšil onkologické pacienty

0
231

Den s Porsche potěšil onkologické pacienty ústecké Masarykovy nemocnice a jejich blízké.

Pro onkologicky nemocné děti a jejich blízké uspořádala Dětská klinika Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem ve spolupráci s občanským sdružením Můj nový život, tradiční akci s názvem „Den s Porsche“. Návštěvníci si užili malování, pohádku a nechyběly tradiční projížďky v exkluzivních autech.

Setkání se celkem zúčastnilo čtrnáct malých pacientů, kteří jsou v současné době v tzv. udržovací léčbě, v péči zdravotníků ústecké dětské kliniky. Centrum vysoce specializované hematoonkologické péče pro děti je regionálním centrem pro léčbu vybraných typů leukémie. V průměru je léčeno na lůžkové stanici centra osm malých pacientů s leukémií.

Na akci zavítala i Michaela Moravcová ze Šluknovska se svou osmiletou dcerou. „Setkání tohoto typu se účastníme pravidelně. Potkáme se na nich s dětmi a jejich rodinami, se kterými jsme trávili při léčbě čas v nemocnici,“ řekla maminka Michaela Moravcová.

„Hlavním cílem Dne s Porsche je každoročně odpoutat děti a jejich blízké od starostí, které jim nemoc přináší. My zdravotníci máme zase zpětnou vazbu, jak se našim malým pacientům daří,“ uvedla dětská zdravotní sestra Dana Sokolová, která pomáhá občanskému sdružením Můj život s pořádáním akce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!