Destinační agentury dostanou od Ústeckého kraje další dva miliony

0
115

Čtyři destinační agentury – čtyři základní kameny Brány do Čech. Čtyři organizace, které mají za úkol propagovat čtyři oblasti Ústeckého kraje jako turistické cíle a atraktivní místa k návštěvě regionu. Jedná se o agentury České Švýcarsko, České středohoří, Krušné hory a Dolní Poohří. Ústecký kraj přidá na jejich činnost ještě v letošním roce dva miliony korun, tedy půl milionu pro každou z nich.

 

„Zastupitelé schválili navýšení podpory destinačních agentur v letošním roce o další dva miliony. Celkem tedy od Ústeckého kraje obdrží na podporu cestovního ruchu 10 milionů korun. Dodatečné prostředky pomohou agenturám překlenout náročné období začátku nového roku, než dorazí peníze a dotace z ostatních zdrojů. I zimní turistická sezóna je v našem kraji důležitá a zaslouží si kvalitní marketingovou podporu,“ vysvětlil navýšení prostředků náměstek pro cestovní ruch Zdeněk Matouš. Ústecký kraj podporuje agentury systematicky od roku 2010.

 

Hlavní část příspěvku Ústeckého kraje, který má status zakladatele v každé z destinačních agentur, bude použita na mzdové prostředky a provoz, dále na marketingové aktivity, provoz webových stránek včetně sociálních sítí a mobilních aplikací, provoz informačních center, tvorbu tištěných propagační materiálů a dalších propagačních činností.

 

Ústecký kraj je rozdělen do čtyř přirozených turistických oblastí, každá z nich je něčím specifická a unikátní. V každé z těchto oblastí funguje destinační agentura zastřešující propagační aktivity jednotlivých subjektů v místě a nabídku pro turisty a návštěvníky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!