Děti soutěžily o nejlepší hmyzí domeček

0
497

V prostorách Krajského úřadu v Ústí nad Labem předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček ceny vítězům soutěže „Stavíme hmyzí domečky“, kterou uspořádala vodohospodářská společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. Společně s chráněnou dílnou Arkádie o.p.s. připravila pro žáky, kteří tráví odpoledne ve školních družinách, stavebnici Hmyzí domek. Děti dle instruktáže vyrobily z dodaného materiálu hmyzí domky, které následně umístily do přírody.

 

 

 

 

Soutěže se zúčastnilo 77 družin z Ústeckého kraje a odměněny byly tři nejlepší kolektivy. Děti vyrobením „hotelů“, které mají napodobovat hmyzí přirozené úkryty, dokázaly, že si s přírodou rozumí. Na prvním místě s nejhezčím hmyzím domkem a básničkou se umístila družinka ZŠ a MŠ Libouchec pod vedením paní vychovatelky Ivy Machové. Na druhém místě družina ZŠ Malšovice pod vedením paní vychovatelky Jitky Marečkové a na třetím místě kolektiv dětí družiny ZŠ Bílá cesta pod vedením Jaroslavy Soukupové.

 

„Úkol nebyl jednoduchý, neboť žáci museli dokázat nejen zručnost při stavění domku, ale hmyzí hotel umístit do přírody a složit o něm básničku, našly se i takové skupinky žáků, které při přihlášení se do soutěže neodradilo, že stavebnice na stavění domku již nebyla k dispozici a domek si postavily z vlastního materiálu,“ řekla Iveta Kardiánová, mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s.Vodohospodáři se vzhledem ke snaze dětí rozhodli i tuto kategorii odměnit. Na prvním místě se umístila družina ZŠ Ústí nad Labem, kde děti vedou paní vychovatelky Zita Ciglerová a Marcela Jiřenová. Na druhém místě kolektiv dětí z družiny ZŠ Děčín – Boletice pod vedením paní vychovatelky Yvety Krollové a na třetím místě družina ZŠ Ústí nad Labem pod vedením Lenky Jamborové. „Ochrana přírody je pro vodu velmi důležitá a touto cestou ji vodohospodáři žákům připomněli,“ dodala Kardiánová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!