Homerlive
http://www.homerlive.cz/deti-teste-se-dostanete-nova-hriste/

Děti, těšte se - dostanete nová hřiště
Město chystá opravy dětských hřišť a sportovních plácků. Na některých místech se vybudují hřiště úplně nová.

ČEPIROHY

„Letos se pustíme do vybudování nového hřiště v Čepirozích, které tu chybělo,“ potvrdil primátor Jan Paparega. Hřiště si vybojovali obyvatelé místní čtvrti peticí. Sportovní plácek by měl vzniknout na pozemcích města v blízkosti komunikace na Žatecké, v ulici U Hřiště. Hřiště bude přizpůsobeno jak pro hry pro dospělé, jako je například tenis, volejbal, nohejbal či basketbal, tak i pro děti.

VTELNO

Nové místo na hraní by měly dostat také děti ve Vtelně. Tady totiž vzniká nová oddychová zóna v místě před špejcharem. „Vypadá to tady už velmi dobře. Jsem rád, že jsem přesvědčil radní k této akci, protože k tomu byli skeptičtí. Tento prostor byl zanedbaný, zarostlý keři a úzkokmeny. Teď se to tu vyčistilo a je to tu moc pěkné. Ještě zbývá prostor osadit dětskými prvky a dokončit terénní úpravy, podle klimatických podmínek. Už teď máme kladné ohlasy od rodičů,“ poznamenal primátor. Park lemují mlatové chodníčky. Jsou zde umístěny také sochařské artefakty z prostranství u vtelenského kostela, fundament v centru parku a také tři smírčí kříže. Prostor bude ještě osvětlen a doplněn několika dětskými herními prvky.

MATYLDA

Nové hřiště dostanou lidé i na Matyldě. Dětské hřiště s dřevěnou lodí a dalšími zajímavými atrakcemi tu v loňském roce nově vybudovaly technické služby, a to díky daru od Vršanské uhelné. Letos tu vznikne ještě hřiště pro dospělé. „Máme projektovou dokumentaci na nové hřiště na Matyldě. Půjde o hřiště na beach volejbal,“ prozradil primátor Paparega.

BENEDIKT A PĚTISTOVKY

Oprav se dočkají i hřiště na Benediktu. „Chtěli bychom také opravit dvě hřiště na Benediktu. Na tuto akci žádáme o dotace. Uvidíme, jestli se podaří na ně dosáhnout,“ zmínil první muž města.

Obnovit by se měl také plácek na hraní v okolí pětistovek, nedaleko zdejší čerpací stanice. Tady v minulosti bylo asfaltové hřiště, které však mělo být zrušeno. O jeho zachování přišli žádat rodiče dětí zastupitele. Město se proto rozhodlo jim vyhovět a plácek tu zachovat. „Mělo by se tu obnovit oplocení. Peníze na opravu této herní plochy jsou vyčleněné a je i zakoupený materiál. Obnovu hřiště budou zajišťovat technické služby,“ doplnil ještě mostecký primátor.
Post date: 2016-02-25 10:05:52
Post date GMT: 2016-02-25 09:05:52