Divadlo zkouší Starce na chmelu

0
1849

Na prknech mosteckého divadla začíná vznikat další muzikál. Jeden z nejznámějších a nejpopulárnějších československých muzikálů – Starci na chmelu uvede činohra Městského divadla v Mostě 16. září na Velké scéně. Vstupenky jsou již v prodeji.

„Příběh z letní chmelové brigády vypráví o silné lásce a víře v druhého člověka i v sebe sama; o důležitosti osobní integrity a svobody. Ačkoliv zanikla doba socialistických brigád, nezaniklo naštěstí rozechvění a rozbolavění ze začínající lásky. Mladí diváci mají možnost identifikovat se s postavami studentů – především s půvabnou Hankou a romantickým Filipem, starší diváci mohou zavzpomínat na mládí a nadějeplnou atmosféru 60. let,“ říká k chystanému muzikálu dramaturg Michal Pětík. V hlavních rolích muzikálu Starci na chmelu v režii Zbyňka Srby uvidíme Ondřeje Dvořáka, mladou absolventku brněnské JAMU Kristýnu Hulcovou a Jakuba Koudelu. V dalších rolích se představí Jiří Kraus, Zita Benešová, Matyáš Procházka, Michal Krupa, Lilian S. Fischerová a sbor mladých a talentovaných česačů a česaček chmele. Po delší odmlce se do mosteckého divadla vrací Andrea Traganová.

Autory výpravy jsou Petr Kastner (scéna) a Kateřina Hájková (kostýmy). Diváci uslyší všechny populární melodie (Milenci v texaskách, Bossa Nova, Život je bílý dům ad.), zahrané pětičlennou kapelou v čele s Františkem Krtičkou. Úpravu podle filmového scénáře pořídili Vlastimil Novák a Zbyněk Srba.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!