Dnes se v mosteckém muzeu slavnostně otevře STÁLÁ EXPOZICE ULRIKY VON LEVETZOW

0
102

V Oblastní muzeu a galerii v Mostě se dnes 14. listopadu v 17 hodin pro veřejnost slavnostně otevře stálá expozice ULRIKY VON LEVETZOW.

Expozice nahrazuje předchozí instalaci, proti níž je obohacena zejména o moderní a multimediální výstavní prvky a jazykové mutace. Vystavené exponáty pocházejí z rozsáhlé pozůstalosti Ulriky von Levetzow, která je součástí sbírek mosteckého muzea již od roku 1900. Baronka Ulrika světově proslula jako poslední láska a múza Johanna Wolfganga Goetha. Příběh nenaplněné a neopětované lásky stárnoucího básníka patří mezi největší milostné příběhy evropské historie. Ulrika von Levetzow byla fascinující osobností, představující doslova to nejlepší z celého 19. století.

SperkK vidění bude mimo jiné i granátová souprava šperků z pozůstalosti Ulriky von Levetzow. Světoznámá souprava šperků, která již tradičně reprezentuje naši zemi na prestižních světových výstavách, se v průběhu tohoto týdne převážela za speciálních bezpečnostních opatřeních z bankovního sejfu do bezpečnostního skleněného sejfu v muzeu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!