Homerlive
http://www.homerlive.cz/do-prace-na-kole/

Do práce na kole...
V parku vedle magistrátní budovy v Mostě se konala barevná, veselá a také poučná akce. Oficiálně se jednalo o vyhlášení výsledků květnové akce „Do práce na kole 2019“, kterou na území našeho města financovalo město Most, a organizačně zajišťoval projektový tým mosteckého magistrátu.

Vítězům ceny předával a akci zaštítil primátor města Mostu Jan Paparega, který naprosto stylově přijel na kole ve vzorovém cyklistickém dresu. Tato výchovně motivační akce je součástí dlouhodobého projektu „Mostem odpovědně: Rozjeďme čistou mobilitu“, který je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR.  Bohužel, termín akce nebylo možné sladit s Evropským dnem jízdních kol, který se konal 3. června, protože nebyly v systému společnosti Auto*mat, dostupné výsledky.

Letos se na území státu do akce „Do práce na kole“ zapojilo přes 20 000 cyklistů, chodců a běžců.
Při akci byly vyhlášeny a odměněny týmy, i nejlepší jednotlivci v kategorii výkonnost.

V rámci projektu byl podvečer koncipován jako program zaměřený na vzdělávání v oblasti podpory ekologicky udržitelné dopravy, v našem případě se jednalo o využívání jízdních kol, ale i koloběžek. Hlavním sponzorem byl Cyklo Point Most a program zabezpečila spolková organizace Cyklo Sport Most Team, akce byla podpořena několika dalšími sponzory, kteří pomohli formou sponzorských darů a akcemi „Na triko“.

Účastníci akce absolvovali pěší maškarní průvod a cyklistickou spanilou jízdu. Mnozí věnovali přípravě evidentně hodně času.
Návštěvníci si vyslechli přednášku o bezpečnostních prvcích na kolech i na oblečení. Velký úspěch měly demonstrativní stylové jízdy. Zapojili se v hojném počtu i mnozí zaměstnanci magistrátu.

Obdivný potlesk sklidili kaskadéři za ukázky jízdy ve stísněném prostoru, za imitaci jízdy v lese, za vyhýbání se překážkám. Na závěr byly předvedeny skoky do výšky i dálky na kole.

 
Post date: 2019-06-16 08:02:19
Post date GMT: 2019-06-16 06:02:19