Důsledek nedostatku lékařů: omezí se dětské i neurologie

0
908

Krajská zdravotní omezí na období letních prázdnin provoz Dětského oddělení Nemocnice Děčín. Důvodem je nedostatek lékařů a dalšího zdravotnického personálu.

Od 1. 7. 2016 bude uzavřené dětské lůžkové oddělení a odborné dětské ambulance. Novorozenecké oddělení a porodnice bude po celou dobu prázdnin v plném provozu. Plně funkční také bude lékařská pohotovostní služba pro děti ve stávajícím rozsahu. Od 1. 8. 2016 bude zahájen provoz odborných ambulancí dětského oddělení a od 1. 9. 2016 zahájí plnohodnotný provoz dětské oddělení včetně lůžkového oddělení. Jedná se o prázdninové omezení provozu s ohledem na personální situaci. „Personální stav v Krajské zdravotní neumožňuje řešit situaci výpomocí pediatry z ostatních krajských nemocnic. Děti z Děčínska budou v případě potřeby hospitalizovány v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a dalších nemocnicích Krajské zdravotní,“ uvedl tiskový mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra. Momentálně chybí na dětském oddělení děčínské nemocnice čtyři lékaři a jedna sestra. „Krajská zdravotní řeší aktivně personální situaci. V současné době probíhají jednání o nástupu se čtyřmi lékaři a očekáváme personální stabilizaci,“ uvedl dále mluvčí Jiří Vondra. Pro nové lékaře nabízí Krajská zdravotní například stabilizační příspěvky, pro lékaře absolventy je pak zajímavá a důležitá možnost předatestační přípravy. Ve spolupráci s městem Děčín zajištuje pro lékaře ubytování. „Se zájmem se setkává stipendijní program Nadačního fondu Krajské zdravotní, který je zaměřen na podporu studentů lékařských fakult,“ dodal Jiří Vondra.

Lůžka na neurologii mimo provoz

Lůžková část neurologického oddělení se uzavřela již od 24. 6. 2016 a zůstane tak až do 11. 7. 2016. Ambulantní neurologický provoz zůstane v plné míře zachován v době normální pracovní doby, 7:00 – 15:30. Pacienti, kteří by měli nastoupit k hospitalizaci na lůžkové neurologické oddělení pro nové onemocnění, budou směrováni k hospitalizaci na lůžkovém oddělení v Ústí nad Labem, na oddělení, při transportech ZZS UK případně do nejbližší spádové oblasti. „Provoz neurologické konziliární služby pro pacienty na ostatních akutních lůžkových odděleních nemocnice zůstane zachován. Jedná se o krátkodobé omezení provozu lůžkového neurologického oddělení s ohledem na i zde nepříznivou personální situaci,“ zdůvodnil Jiří Vondra.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!