E-knihy v mostecké knihovně!

0
355

Od 12. 12. 2018 v rámci spolupráce s eReading.cz si můžete přes on-line katalog knihovny vypůjčit e-knihu! Do vašeho mobilu či tabletu lze stáhnout knihy současné produkce a bestsellery, celkem lze vybírat ze 7 000 titulů. Půjčování e-knih pro registrované čtenáře knihovny je bezplatné!

Z pohodlí domova si můžete jednoduše vypůjčit e-knihu přes on-line katalog knihovny, která se vám obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading s viditelně označeným termínem vrácení.

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace. Každý registrovaný čtenář si může v kalendářním měsíci půjčit zdarma tři e-knihy.

Jak se zapojit do eVýpůjček:

1.       Zaregistrujte se v knihovně.

2.       Zaregistrujte se na stránkách www.ereading.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.

3.       Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

 

Jak si vypůjčit e-knihu:

1.       Přihlaste se do on-line katalogu knihovny. (Jak na to?)

2.       U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

 

Jak otevřít e-knihu:

1.       Otevřete aplikaci eReading. Sekce s „Místními“ (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.

2.       V horním menu zvolte sekci “ONLINE” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.ereading.cz.

3.      Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce „Online“ do „Místní“. Pouze při této operaci musíte být připojeni k internetu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!