Homerlive
http://www.homerlive.cz/e-shop-chytrych-hlav-je-otevren-nakupujte/

E-shop Chytrých hlav je otevřen, nakupujte
Chytré hlavy odstartovaly už devátý ročník. E-shop je otevřen a školy mohou vyrazit na nákup. I letos si mohou z podpory Vršanské uhelné pořídit moderní učebnu, vzdělávací akci nebo provoz zájmového kroužku s technickým zaměřením. E-shop bude otevřen do konce října, ale jako všude, i tady platí, že „kdo dřív přijde, ten dřív mele“.

Na podporu vzdělávání věnuje v letošním roce Vršanská uhelná ze skupiny Seven Energy Pavla Tykače tři milióny korun. Již podeváté vyhlásila grantový program Chytré hlavy pro Sever, který regionálním školám všech stupňů a od loňska i zájmovým organizacím pomáhá realizovat projekty zaměřené na prohloubení přírodovědného vzdělávání a technických dovedností mládeže. „Loni poprvé jsme pod značku Chytré hlavy soustředili všechny naše aktivity v oblasti podpory vzdělávání v regionu a zvolili koncept e-shopu, který se setkal s velmi kladnou odezvou. Letos v něm pokračujeme s tím, že jsme zařadili opět několik novinek, například možnost navštívit teplárnu v Komořanech,“ uvedla mluvčí skupiny Gabriela Sáričková Benešová.   „Najít šikovného technika nebo řemeslníka je v současné době velmi obtížné, sami se o tom přesvědčujeme při náborech nových zaměstnanců. Připadá mi proto nanejvýš potřebné podporovat rozvoj technického myšlení a dovedností už u školních dětí. Díky Chytrým hlavám Vršanská uhelná rozdělila školám již 14 milionů korun,“ poznamenal Vladimír Rouček, generální ředitel těžebních společností.

O Chytrých hlavách


Program tvoří 5 nabídek, z nichž můžete vybírat jako v e-shopu, co se vám nejvíce líbí.

Objednat nebo registrovat můžete jednu i několik nabídek zároveň prostřednictvím on-line registračního formuláře či objednávky.

Objednávejte a registrujte průběžně od 28. března do konce října 2018.

Registrace a objednávky budou vyhodnocovány průběžně až takzvaně „do vyprodání zásob“ neboli do naplnění kapacity či vyčerpání finančního limitu jednotlivých nabídek.
Jednotlivé nabídky v e-shopu jsou pojmenované po významných osobnostech vědy a techniky. Zahrnují možnost registrace projektů na vznik nebo modernizaci učeben, dále celou řadu tematicky vzdělávacích akcí včetně oblíbeného cyklu Uhelná maturita nebo také šanci získat příspěvek na vědeckou studentskou práci případně na rozjezd či provoz zájmového kroužku s technickým zaměřením.
Edisonův kabinet

Edison byl také dítě, než vymyslel žárovku

Nabídka Edisonova kabinetu je určena pro základní i střední školy na Mostecku. Registrovat můžete projekty zaměřené na technické a přírodovědné vzdělání. Na modernizaci odborných učeben, dílen a laboratoří. Také na nákup vybavení, pomůcek a materiálu pro technické předměty. Registrovat svůj projekt můžete do 13. května.
S Darwinem na cestách

Darwin byl také dítě, než objevil evoluci

Objednávat můžete vzdělávací akce pro děti základních a středních škol. Vybírat můžete hned z několika nabídek. Pro střední školy je určena Cesta za poznáním uhlí aneb Uhelná maturita. Pro žáky 8. a 9. tříd základních škol je určen seminář Těžba a rekultivace. Pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a pro studenty středních škol je v e-shopu připraven seminář Co dýcháme, zaměřený na problematiku ovzduší. Základní i střední školy si mohou vybrat exkurzi v elektrárně nebo v teplárně. Nebo si požádejte o příspěvek na exkurzi či soutěž s technickým zaměřením organizovanou vaší školou.
Wichterleho laboratoř

Wichterle byl také dítě, než vymyslel čočky

Nabídka určena pro střední a vysoké školy. Žádat můžete o jednorázový grant na výzkumný úkol, vědeckou práci či zlepšovací návrh, terénní výzkum a badatelskou i osvětovou činnost.
Křižíkova dílna

Křižík byl také dítě, než zprovoznil tramvaj

Do konce září mohou základní a střední školy, Centra volného času a další zájmové organizace z okresu Most registrovat své projekty na vznik a podporu činnosti odborných kroužků technického zaměření.
Sledujte facebook Chytré hlavy pro Sever a soutěžte o zajímavé ceny po celou dobu otevření e-shopu.
Nakupujte na www.chytrehlavy.cz

Nový Einstein


Znáte ve svém okolí osobnost, která vyniká v technickém oboru, je autorem vědecké práce nebo zlepšováku či zaznamenala úspěch v odborné soutěži? Víte o zajímavém počinu v oblasti techniky, přírodovědy a souvisejících oborech? Napište a nominujte jednotlivce, skupiny či realizované projekty z Mostecka. Laureáta vybere odborná porota. Vítěz v závěru letošního roku získá cenu.
Post date: 2018-04-13 10:49:19
Post date GMT: 2018-04-13 08:49:19