Farmářské trhy se vracejí – už napořád?

0
1333
Ilustrační foto: Pavel Skála

Slibované farmářské trhy se budou konat v Mostě i letos. První vypuknou už tuto sobotu na mosteckém náměstí a budou ve znamení zabijačkových hodů. Teprve podle návštěvnosti se ale rozhodne, zda se trhy budou konat pravidelně.

Už vloni vedení města svým občanům slíbilo, že chce oživit první mostecké náměstí. Chtělo sem vrátit i konání farmářských trhů, které sklízejí velký ohlas v okolních městech, jako jsou například Litvínov, Teplice, Chomutov či Ústí nad Labem. V Mostě je ale problém s návštěvností, a tak město zkouší zavádět jen několik akcí tohoto druhu. „Půjde o tak zvané Farmářské slavnosti spojené s nějakým tématem a programem a budou jen čtyři trhy do roka,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Stará. První Farmářská slavnost se uskuteční už tento týden, 20. února od 8 do 12 hodin. Bude spojena se zabijačkovými hody. Chybět nebudou ani regionální potraviny a další nabídka. Součástí bude také doprovodný program jako cimbálová muzika a soutěže pro děti. „Myšlenku pravidelných farmářských trhů na náměstí jsme neopustili. Zástupce Severočeských farmářských trhů ale preferoval spíše možnost těchto tematických akcí během roku. Záměrem je na tyto akce naučit lidi chodit,“ sdělil náměstek primátora Marek Hrvol s tím, že teprve podle účasti na těchto akcích, by se dalo o pravidelných sobotních trzích uvažovat i v Mostě. „Takovým měřítkem účasti bude právě letošní rok. Pokud bude dostatečná a bude zájem, přistoupila by společnost, která trhy organizuje, na možnost, že by byl Most zařazen na seznam do pravidelného kalendáře. Farmářské slavnosti jsou tedy jakýmsi „promo“ k případným budoucím klasickým farmářským trhům,“ doplnil náměstek Hrvol.

Farmářské slavnosti se vyzkoušely na 1. náměstí už v loňském roce. Spojeny byly například s tématem jahod či jablek. Nechyběly ani soutěže v pojídání jahodových knedlíků či soutěží v pečení nejchutnějších jablečných štrúdlů. „Tyto akce si našly hodně příznivců a Mostečanům se podle návštěvnosti a ohlasů líbily,“ doplnila ještě mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!