Gymnazisté z Ústeckého kraje v Evropském parlamentu

0
286
?

Ve dnech 10. až 13. března vyjeli na pozvání poslance Evropského parlamentu Petra Ježka na studijní cestu do Štrasburku studenti ze tří gymnázií Ústeckého kraje – Gymnázia, Ústí nad Labem, Jateční 22, Gymnázia Teplice a Podkrušnohorského gymnázia Most. Jejím cílem byla podpora zájmu o evropské dění a poznání Evropského parlamentu v praxi.

 

 

 

Počátkem roku hejtman Ústeckého kraje oslovil všechny poslance Evropského parlamentu s žádostí o pozvání ústeckých studentů do centra Evropské unie. Žádost byla reflektována europoslancem Petrem Ježkem. Ten se studenty osobně setkal ve Štrasburku při diskuzi v Evropském parlamentu a odpovídal na rozličné dotazy.

Pro většinu gymnazistů byla velkým zážitkem diskuze poslanců v průběhu plenárního zasedání Evropského parlamentu, kterou měli příležitost sledovat z galerie nad sálem. Poslanci zrovna projednávali kauzu Selmayergate a vyjadřoval se k ní i český europoslanec Jan Zahradil.

Protože nejen politikou je člověk živ, tak studenti měli během cesty možnost nakouknout do života na francouzském venkově. Během jednoho dne si prohlédli vesničky a města na alsaské vinné stezce, především pak malebný Riquewihr, Kaysersberg a Colmar.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!