Házenkářky otočily sérii se Slávií a mají pátý titul v řadě

0
516

Házenkářky DHK Baník Most dvakrát doma porazily Slavii a mohly slavit svůj pátý mistrovský titul v řadě.

Nedělní utkání začalo obdobně jako to sobotní, Most se velmi záhy dostal do vedení a první poločas zakončil s pětibrankovým rozdílem. Druhá půle se ale nesla v duchu řady nepřesností a Slavii se nakonec podařilo náskok Baníku stáhnout až na rozdíl pouhých dvou branek. Most ale větší drama nepřipustil a zlepšenou hrou v závěru opět odskočil a v posledních minutách utkání už jen bezpečně kontroloval výsledek.

„Jsme šťastní, že jsme finálovou sérii nakonec otočili, asi už to bude nějaká naše nová tradice. Byl to zápas velkých nervů, velká psychická bitva a my jsme strašně rádi, že to takhle dopadlo. Samozřejmě jsme velmi šťastní i radujeme se z pátého mistrovského titulu v řadě. Obrovský dík patří také našim skvělým fanouškům, kteří po oba finálové zápasy v mostecké hale vytvořili úžasnou atmosféru a hnali nás stále kupředu. Ne nadarmo se říká, že v Mostě je nejlepší publikum a ve finále se to opět ukázalo,” nechal se po utkání slyšet Peter Dávid, trenér čerstvého mistra ČR.

„Ze včerejška na dnešek nebylo příliš prostoru na přípravu, ale po obědě jsme si dali video, na kterém jsme si ukázali naše včerejší školácké chyby a řekli si, že pokud se jich vyvarujeme, mohl by to být dramatický zápas. To se, myslím, povedlo, a nakonec dnešní střetnutí odpovídalo úrovní souboji o mistrovský titul. Odvedli jsme maximum a s naším výkonem i s konečným titulem vicemistra jsme maximálně spokojeni,” řekl po třetím utkání finále trenér hostující Slávie František Štika.

DHK Baník Most: DHC Slavia Praha 24:21 (17:12). Nejvíce branek: Most- Mikulčík 7, Jeřábková 5/1, Szarková 5, Růčková 3/1 – Slavia: Kutlvašrová 5, Chlupová 4, Kordovská 3, Šetelíková 3 Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 3/2- 3/1. Vyloučení: 3/5. Diváci 920. Konečný stav série Most – Slavia 2:1 na zápasy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!