Hejtman ocenil mladé a talentované programátory

0
192
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller předal pamětní listy a dárkové tašky vítězům druhého ročníku soutěže HACKITHON, což je jakýsi programátorský maraton, při kterém mladí programátoři pracovali nepřetržitě 24 hodin na zadaném softwarovém projektu. A ti nejlepší z nich si z hejtmanství odnesli věcné ceny a finanční dar od Ústeckého kraje.

 

Na prvním místě a odměnu 20 tisíc korun si odnesl tým „Lorem Ipsum“ ve složení Kryštof Buben, Petr Filip, Jakub Florián, David Korčák a Marek Šajner. Na druhém místě se umístil a 10 tisíc korun si mezi sebe rozdělí tým „uwu“ ve složení Jan Durďák, Pavel Štrobl, Tomáš Valenta a Daniel Zwesper. Třetí skončil a odměnu pět tisíc korun bral tým „Demence a kuráž“ ve složení Marina Kaptsova, Mykhailo Kolenko, Alexandr Shabelnikov.
Soutěž pořádá Katedra informatiky Přírodovědecké fakulty UJEP v Ústí nad Labem. Je určená pro (nejen) vývojáře starší 15 let, zejména z řad studentů středních a vysokých škol Ústeckého kraje, ale nejen je. Slavnostního vyhlášení výsledků se kromě hejtmana Schillera účastnil také Tomáš Kejzlar, ředitel Datového centra Ústeckého kraje či Jiří Škvor, vedoucí Katedry informatiky na UJEP.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!