Hejtman ocenil výjimečné zásluhy

0
890

Cena hejtmana Ústeckého kraje oceňuje výjimečné občanské zásluhy o rozvoj Ústeckého kraje. V pořadí již pošesté předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček za účasti partnerů kraje ocenění významným osobnostem našeho regionu.

„Všichni, kteří si dnes na pódium přišli pro ocenění, si jej za svoji profesi opravdu zaslouží. Jsem moc rád, že svůj um dávají ve prospěch našeho kraje a je to ukázkou toho, že svůj kraj mají rádi a jsou ochotni pro něj pracovat a léta vykonávají perfektní práci ve svých odvětvích,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Cenu hejtmana za rok 2016 v oblasti sociální a zdravotní včetně záchrany lidského života získal ředitel Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje MUDr. Ilja Deyl, za vědu a výzkum prof. Ing. Pavel Janoš, CSc, v oblasti kultury uspěla vedoucí divadelního souboru v Krupce Jana Urbanová a za sport obdržel cenu zakladatel a organizátor mezinárodního ženského cyklistického závodu Tour de Feminin Jiří Vích.

Všechny nominace od veřejnosti procházejí posouzením komisí Rady Ústeckého kraje a radní následně doporučí konkrétní jména Zastupitelstvu Ústeckého kraje, které rozhoduje o udělení Ceny hejtmana Ústeckého kraje.

Generálním partnerem akce byla společnost NET4GAS. Mezi předávajícími byl také jednatel NET4GAS Radek Benčík.

Slavnostní večer byl spojen s oslavou státního svátku vzniku samostatného Československa. Po předávání si tak hosté mohli vychutnat koncert známých sólistů za doprovodu Orchestru Severočeského divadla pod vedením dirigenta Miloše Formáčka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!