Hejtman otevíral zrekonstruovanou Dobrou školu

0
283

Teplická obchodní akademie, příspěvková organizace Ústeckého kraje, prošla v posledních deseti měsících rozsáhlou rekonstrukcí. Nyní se téměř stoletá budova pyšní novou fasádou i střechou za 30 milionů korun. Slavnostního ukončení rekonstrukce se zúčastnil hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

„Chtěl bych na tomto místě škole do budoucna popřát hodně šikovných a chytrých žáků. Každá rekonstrukce školy přispívá k zlepšení prostředí jak pro žáky, tak učitele. Škola je chloubou nejen Teplic, ale i celého kraje,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

V rámci rekonstrukce byly obnoveny štukové prvky fasády, očištěn a doplněn fasádní obklad. Na budově byla vyměněna okna, jednalo se o zhotovení repliky původních špaletových oken. Vyměněna byla také střecha a půda byla zateplena.

Teplická obchodní akademie sídlí v Poštovní ulici. V loňském roce oslavila škola přesně 95 let od svého vzniku. Za 1. republiky byla jedinou českou střední obchodní školou na severu Čech. Škola se pyšní i významnými absolventy, mezi které patřil například František Fajtl, slavný československý letec a stíhač RAF či Otakar Jaroš oceněný titulem Hrdina Sovětského svazu. V loňském roce se škola obsadila 6. místo v soutěži Dobrá škola Ústeckého kraje, které se pravidelně účastní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!