Homerlive
http://www.homerlive.cz/hejtman-podporil-sebevedomi-deti-z-detskych-domovu/

Hejtman podpořil sebevědomí dětí z dětských domovů
Nadační fond Veroniky Kašákové, který se zaměřuje na podporu dětí a mladistvých v dětských domovech po celé České republice, uspořádal pro děti z dětských domovů seminář Odemykání dětského potenciálu. Akce se zúčastnil pozitivní lídr Jan Mühlfeit (mmj. globální stratég a spolupracovník Billa Gatese), koučka Kateřina Novotná a samozřejmě nechyběla Veronika Kašáková. Akci přihlížel také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který si s dětmi vyzkoušel i pár terapeutických cviků.


Seminář se konal v zasedací síni magistrátu, kam přišlo zhruba 50 dětí z dětských domovů, koučové a terapeuti. Akce se konala v rámci projektu Restart, jehož cílem je pomoci dětem z dětských domovů prostřednictvím odborných koučů a terapeutů.


„Jsem velmi rád, že s mými kolegy můžeme podpořit výbornou práci Veroniky Kašákové a všech jejích spolupracovníků v Nadačním fondu, a pomoci tak dětem z dětských domovů, aby poznaly lépe samy sebe a mohly žít šťastný a úspěšný život,” říká Jan Mühlfeit, který od samého začátku nadaci podporuje a intenzivně s ní spolupracuje. „Každý z vás je generální manažer svého myšlení. Tomu se říká myšlení první ligy,“ řekl mimo jiné dětem Jan Mühlfeit, který je významnou osobností globální ekonomiky a přednáší pozitivní psychologii na velkých zahraničních univerzitách.


Projekt Restart odstartoval v lednu letošního roku v deseti dětských domovech v Ústeckém kraji, který projekt také finančně podpořil. Hlavním cílem je zjednodušit dětem zařazení se do běžného života po opuštění dětského domova, což je pro mnoho lidí, kteří si dětskými domovy prošly, velký problém. Dětem v tom pomáhají odborní kouči a terapeuti, kteří s nimi pracují na odbourání traumat a negativních vzorců z dětství a na získání sebevědomí a sebelásky, objevují jejich silné stránky, pracují na nich a řeší jejich využití v praktickém životě. Výsledkem projektu by mělo být, aby každý dětský domov měl svého odborného kouče či terapeuta, který bude s dětmi intenzivně spolupracovat. Ambasadorka projektu a zakladatelka Nadačního fondu Veronika Kašáková sama prožila své dětství i dospívání v dětském domově. Konkrétně ve Vysoké Peci na Chomutovsku, kam letos o svátcích velikonočních přijela potěšit místní děti společně s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem.

 
Post date: 2017-06-16 09:20:20
Post date GMT: 2017-06-16 08:20:20