Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se setkal se zástupci Místních akčních skupin

0
363

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček se setkal se zástupci Místních akčních skupin z celého kraje, aby společně probrali možnosti dalšího financování v rámci dotačního titulu Program obnovy venkova. Aktuálně lze v tomto programu až do 29. června žádat o finance na opravy komunikací, a to celkem až 10 milionů korun. V Ústeckém kraji v současné době působí celkem 9 těchto skupin.

Zástupci MAS v čele s paní Evou Hamplovou, která zastupuje MAS Český sever, seznámili hejtmana s aktuálním čerpáním financí v tomto programovém období, ale také s přínosem právě těchto uskupení. Podle slov zástupců přinesou MAS do Ústeckého kraje celkem 1 miliardu korun. Hejtman přislíbil společné jednání na půdě krajského úřadu, kde bude vedení kraje spolu s MAS řešit možné rozšíření pravomocí v rámci Programu rozvoje venkova po vzoru Pardubického kraje. Zástupci MAS také hejtmana informovali o svých plánech pro rok 2019, kdy se například stanou pořadateli akce s názvem Leader Fest.

Místní akční skupina je nezávislým společenstvím občanů, neziskových organizací, soukromé podnikatelské sféry a veřejné správy, které spolupracuje na rozvoji venkova, zemědělství a získávání finanční podpory z EU a z národních programů. Základním cílem MAS je zlepšování kvality života a životního prostředí ve venkovských oblastech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!