Hejtman vyjel do Krušných hor

0
310

Novou Ves v Horách a sousední Deutschneudorf navštívil v uplynulých dnech hejtman Oldřich Bubeníček, který se nejdříve zastavil na české straně Krušných hor, kde se setkal se starostou obce Davidem Kádnerem a poté se přesunul do nedalekého Saska.

Nová Ves v Horách je držitelkou titulu Vesnice roku z roku 2011. Díky tamní firmě se může Krušnohoří pyšnit posledním klasickým hračkářstvím. Hejtman Oldřich Bubeníček nejdříve prodiskutoval se starostou Kádnerem aktuální témata týkajících se života v obci, zejména problematiku předškolního vzdělávaní a základní školy. Jedním z témat byl také nárůst turistického ruchu v okolí Nové Vsi v Horách.

Další zastávkou se stala saská krušnohorská obec Deutschneudorf, která leží hned na hranici s Českem. Hejtman se setkal se starostkou Claudií Kluge v Muzeu krušnohorských tradic. Prohlédl si zde česko – německou školku Wichtelhäusel, kterou navštěvuje 60 dětí. Následovala prohlídka obce včetně tří hraničních přechodů. Spolu se starostkou prodiskutovali témata dopravy, opravy silnic, přeshraniční spolupráce hasičů i předškolního vzdělávání. Poslední zastávkou se stala štola Fortuna, kde se k jednání připojil také starosta nedaleké obce Olbernhau Heinz-Peter Haustein, který byl do roku 2015 starostou právě obce Deutschneudorf.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!