Integrace může zlepšit veřejnou dopravu v kraji

0
510

Integrovaná doprava je v Ústeckém kraji často skloňovaným tématem. Zatímco v roce 2014 nemohla být o integraci veřejné dopravy řeč, od ledna 2015 se situace neustále zlepšuje a dnes mohou výhody integrovaného dopravního systému využívat cestující téměř v celém kraji. Na jediný jízdní doklad můžete cestovat autobusovými nebo vlakovými spoji i městskou hromadnou dopravou. Systém využívají pravidelní cestující a získají tím více výhod.

 

 

 

Integrovaný dopravní systém, který je cestující veřejnosti prezentován pod názvem Doprava Ústeckého kraje (DÚK), nabízí pro cestující jednotný, jednodušší a výhodný cenový systém na celém jeho území.

V současné době platí jízdenky DÚK na území Ústeckého kraje ve všech zelených linkových autobusech, ve všech vlacích (mimo mezinárodní EC, IC a EN), v MHD v Teplicích, Ústí nad Labem, Bílině, Děčíně, Varnsdorfu, v Chomutově a Jirkově, ale také unikátně v nostalgických turistických vlacích a na turistických lodích DÚK. Jízdenky platí také při průjezdu linky U 28 přes Sasko a na linkách DÚK zajíždějících do Libereckého, Středočeského a Plzeňského kraje. Rozsah platnosti jízdenek DÚK se postupně stále rozšiřuje.

Sjednocení dopravy s sebou přináší také lepší návaznost a propojení všech druhů veřejné dopravy. Základní filozofie jedné jízdenky na celou cestu cestování zjednodušuje a mnohde i zlevňuje. Klasický model integrovaného tarifu je sice výhodný zejména pro pravidelné cestující, nicméně např. jednodenní síťová jízdenka DÚK přináší úsporu i občasným cestovatelům.

Doprava Ústeckého kraje má ambici zařadit Ústecký kraj mezi oblasti s plně integrovanou dopravou a tarifně sjednotit autobusovou, železniční i městskou dopravu. Záměrem je postupně zavést dobře fungující systém integrované dopravy s napojením na netradiční veřejnou dopravu (lanovky, lodě, přívozy, turistické linky).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!