Homerlive
http://www.homerlive.cz/jezdec-mostecke-hkc-akademie-bude-hajit-ceske-barvy/

Jezdec mostecké HKC Akademie bude hájit české barvy
Talentovaný čtrnáctiletý jezdec mostecké HKC Akademie motorsportu Marek Boris Machulda byl vybrán Autoklubem České republiky jako jediný z přihlášených zájemců, aby reprezentoval Českou republiku v prestižním světovém seriálu CIK - FIA Academy Trophy 2016. Bude startovat na závodech v Portugalsku, Francii a Švédsku.

„Hodlám tuto příležitost, jak se říká, chytit za pačesy, v mém případě spíš za volant,“ říká s nadšením Marek. „Šance poměřit se s nejlepšími na světě je pro mne velkou příležitostí a doufám, že ji využiji co nejlépe. Rád bych poděkoval Ivanovi Houzákovi, jeho týmu HKC Racing i HKC Akademii za to, že mě už od prvních krůčků na této cestě provázeli, učili a posouvali dál. HKC Akademie byla u nás první podobnou školou a s odstupem času si troufám říct, že nenahraditelnou. Prostě tady není nikdo jiný se stejnými výsledky a já jsem opravdu rád, že jsem k tomu také mohl přispět“ dodal Marek.

Academy Trophy je seriál závodů, který vypisuje CIK - FIA, tedy Mezinárodní automobilová federace, respektive její Mezinárodní motokárová komise. Závod je určen jezdcům ve věku 13 až 15 let. Jezdci startují na identických motokárách se stejným výkonem motoru a zastupují jednotlivé země. Vzhledem k tomu, že se tyto závody jedou současně s individuálními kartingovými šampionáty, věnuje se jim veliká mediální pozornost a představují tak ideální příležitost ke zviditelnění pilotů, stájí i regionů, ze kterých pochází. „Je to něco jako Davisův pohár v tenisu. Po celou sezónu bojují tenisté za sebe na turnajích, ale v Davisově poháru reprezentují svoji zemi. Jsem z toho opravdu nadšený, že jsem tento rok byl vybrán právě já,“ řekl Marek.

HKC Akademie tak v krátké době zaznamenala další velký úspěch poté, co si její frekventant Valter Vlk svými výsledky v prvním sezóně českého šampionátu řekl o místo v juniorském továrním týmu předního výrobce motokár Praga a v šesti letech se stal nejmladším továrním jezdcem na světě. Navázal tak na předchozí výsledky Marka Borise Machuldy, který se v minulých letech stal evropským vítězem třídy Easy 60, mistrem ČR ve třídách Mini 60 a Kadet 60 a je úřadujícím vícemistrem ČR ve třídě KF Junior.

„Marek jde cílevědomě krůček po krůčku za svým cílem. Ve sportu obecně, a v motorismu zvlášť, platí, že nějaké hurá projekty, které slibují okamžité výsledky, jsou nesmysl. Chybějící zkušenosti nelze ničím nahradit. Jsem rád, že jezdci HKC Akademie během dvaceti let naší existence prokazují, že náš poctivý a hlavně individuální přístup má větší smysl než komerční projekty. Ty bývají pořádány možná subjekty schopnými pořádat závody, ale s nulovou zkušeností ve vzdělávání závodníků. Jejich cílem je většinou finanční zisk organizátorů. My jdeme jinou cestou a podporu se snažíme získávat jinde, například od města, které může podpořit přímo místní talenty a zviditelnit náš region i v zahraničí na konkrétním osobním příběhu,“ řekl šéf HKC Ivan Houzák. Mezi absolventy mostecké HKC Akademie motorsportu patří mimo jiné Aleš Kohout, mistr ČR Easykart 125 Shifter, vítěz finále B International Easykart Heavy 125 (Itálie) a 2. vicemistr ČR formule D3, nebo vítěz finále B International Easykart 100 (Itálie) Jiří Topinka.

HKC Akademie je podle Ivana Houzáka otevřená všem, kteří mají chuť se zdokonalovat. „Rozhodující je pro nás přístupnost našich projektů. Proto jsme jako první před lety přišli s projektem Formulové školy a úspěšně tento koncept rozvíjíme. Cílem je přiblížit zájemcům svět motoristického okruhového sportu a seznámit je se základy sportovní jízdy. To posléze vede i k celkovému zvýšení bezpečnosti silničního provozu,“dodal Ivan Houzák. „Ale základem pro formule jsou vždy motokáry, proto úspěchy, kterých v motokárách dokazujeme, těší dvojnásob,“ uzavřel.
Post date: 2016-02-18 10:52:18
Post date GMT: 2016-02-18 09:52:18