Jízdní řády najdete už i v „chytrých“ telefonech

0
717

Cestující budou mít snadnější orientaci v jízdních řádech. V kolik jim pojede spoj, totiž budou moci zjistit i z domova. Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova totiž spouští novou mobilní aplikaci jízdních řádů.

Odkaz ke stažení naleznou zájemci přímo na webové stránce dopravce (http://www.dpmost.cz). Aplikace Jízdní řády „JRm“ společnosti FS Software je určena pro platformy s operačním systémem Android (Samsung, Huawei…) a iOs pro zařízení iPhone, iPad, iPad Pro.

Společnost FS Software je dlouholetým dodavatelem dopravního podniku, dodává software SKELETON, což je modulární systém pro konstrukci, plánování, řízení a analytiku dopravy. Proto byla zvolena mobilní aplikace od této společnosti. „Jde o další krok, jak vylepšit naše služby pro zákazníky, kteří tak mají další důvod, proč s námi jezdit,“ řekl David Jehlička, dopravně-technický náměstek mosteckého dopravce s odkazem na probíhající kampaň Máte Hromadu Důvodů (informovali jsme v minulém vydání, pozn. red).

Stejnou mobilní aplikaci již využívá několik dopravních podniků v České republice. V Ústeckém kraji je to například Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova, Dopravní podnik města Ústí nad Labem, Děčín a společnost ARRIVA CITY Teplice. V dalších krajích jde například o Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce, dopravní podniky v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Pardubicích, Ostravě, Opavě a Olomouci, na Slovensku jsou to dopravní podniky v Bratislavě, Žilině či Košicích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!