JOHANN W je ve finále soutěže Vinařství roku 2018

0
136

Zámecké vinařství „Johann W“ v Třebívlicích, za jehož vínem, kuchyní a kulturou, jezdí řada Mostečanů, bojuje o titul Vinařství roku 2018. V soutěži, kterou pořádá Svaz vinařů České republiky, se dostalo do finále v kategorii střední vinařství.

Porota složená z širší odborné veřejnosti, vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu vybrala tři malá, tři střední a tři velká vinařství. O titul absolutního vítěze tak bude letos tradičně usilovat 9 vinařství. Vítěze jednotlivých kategorií a absolutního vítěze se vinaři a veřejnost dozví 24. ledna 2019 v Brně při slavnostním galavečeru. „Už samotný postup do finále je pro nás velký úspěch, máme obrovskou radost,“ uvedl ředitel Vinařství Johann W Martin Jaroš a dodal: „Základním předpokladem nominace je, že děláte dobré víno a že se vinařství rozvíjí i z hlediska kultury a gastronomie. Troufám si tvrdit, že koncepce třebívlického vinařství ve srovnání s ostatními středními vinařstvými nemá obdoby.“

Titul se uděluje za stálou vynikající kvalitu vín daného vinařství, za jeho tuzemské nebo zahraniční úspěchy, významný počin ve prospěch oboru, inovativní technologické řešení apod. Titul je uznáním několikaletého vynikajícího odborného výkonu a vztahuje se k roku udělení na základě zhodnocení rozmanité činnosti vinařství v roce 2018. V tuto chvíli lze říci, že uchazeči o prestižní titul Vinařství roku 2018 mají za sebou půlku cesty a už jen přítomnost mezi finalisty je vyznamenáním jejich skvělé práce. Teď však přichází ta nejdůležitější část, a to co nejlepší představení vinařství odborné komisi, která přísnou optikou profesionálů v oblasti vinohradnictví, sklepního hospodářství, ale i prezentace vína navenek, posoudí, kdo je nejlepší z nejlepších,“ řekl prezident Svazu vinařů ČR Tibor Nyitray. O titul Vinařství roku 2018 bude Johann W bojovat spolu s vinařstvím SONBERK  a Vinařstvím Volařík. (ina)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!