Jubilejní Obrnické slavnosti slaví desítku

0
750

Oblíbené Obrnické slavnosti slaví jubileum. Každoroční vyvrcholení společenského života v obci, které je velkolepým rozloučením s létem plným zábavy a těší se značnému zájmu veřejnosti, slaví desáté výročí. Letos slavnosti vypuknou v sobotu 3. září, jako vždy v areálu starého fotbalového hřiště. Dnes už tradiční akci odstartovala v roce 2007 iniciativa současného vedení Obrnic.

Slavnosti lákají vedle obyvatel Obrnic a sousedního Chanova a Českých Zlatníků i lidi z Mostu a dalších měst a obcí z blízkého i vzdálenějšího okolí. „K životu patří i zábava, relaxace a odreagování se od každodenních starostí. Chceme, aby lidé alespoň na chvíli zapomněli na problémy související s vysokou mírou nezaměstnanosti či sestěhováváním nepřizpůsobivých a sociálně slabých lidí do obce,“ vysvětlila obrnická starostka Drahomíra Miklošová.

I v letošním roce se do příprav Obrnických slavností aktivně zapojují dospělí, děti i senioři z řad veřejnosti. „Důležitá je také spolupráce s místními spolky, sdruženími a neziskovými organizacemi. Bez jejich pomoci bychom se při pořádání společenských akcí už neobešli,” doplnila starostka.

Slavnosti si nenechá ujít delegace saského města Sollberg s 11 tisíci obyvateli, s nímž začalo vedení Obrnic intenzivně spolupracovat. „Dohodli jsme se, že využijeme možnosti požádat o příspěvek ze Společného fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge, který nám pomůže s financováním projektů. Letos žádáme my, v příštím roce Stollberg, Dotace nám umožní pořádat výměnné pobyty, kulturní a společenské akce či odborné konference,“ upřesnila Miklošová.

Oslavy zahájí ve 13:00 hodin pěvecké a taneční vystoupení místních dětí. Starostka pak o dvě hodiny později slavnosti oficiálně zahájí přivítáním návštěvníků. Bohatý kulturní program nabídne koncert kapely Lucie revival, vystoupení legendárního siláka a držitele mnoha rekorů Železného Zekona či písničky populární dívčí skupiny Holki. Na slavnostech se představí I kapela z města Stollberg. Sobotním odpolednem návštěvníky provede moderátor a imitátor Petr Martinák. Chybět pochopitelně nemůže ani chutné občerstvení.

Na své si ale přijdou i nejmenší návštěvníci. Pro děti pořadatelé připravili řadu atrakcí, například nafukovací skluzavku, skákací hrad, malování na obličej, vláček nebo řetízkový kolotoč. Těšit se mohou také na svezení na koních či na segway.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!