Kardiocentrum pro Ústecký kraj je na dosah

0
195

Představitelé Krajské rady Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče se sešli s vedením Krajské zdravotní a.s. za přítomnosti hejtmana Oldřicha Bubeníčka a náměstka pro zdravotnictví Stanislava Rybáka. Hovořilo se především o kolektivním vyjednávání o platech zdravotnického i nezdravotnického personálu v nemocnicích Krajské zdravotní a o vznikajícím komplexním kardiocentru v Ústeckém kraji.

 

 

 

 

Předseda představenstva KZ a.s. Jiří Novák informoval o postupu při přípravě na ustavení komplexního kardiologického centra v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Připraven je tým se špičkovými operatéry, proběhly investice do vybavení, jsou uzavřeny smlouvy na hrazenou zdravotnickou péči pro kardiochirurgii, vše tedy spěje k tomu, že v příštím roce by mohlo být v Ústeckém kraji ustaveno první komplexní kardiocentrum. Náměstek Rybák připomněl, že Ústecký kraj je připraven vznik centra podpořit, v loňském roce přispěl 30 miliony korun na úhradu zákroků, které ještě nehradí zdravotní pojišťovny. Také se připravuje projektová dokumentace na výstavbu nových operačních sálů, což bude investice za 850 milionů korun.

„Jsem rád, že se Ústeckému kraji podařilo vybojovat onkologické centrum. Vznik kardiocentra je dalším logickým krokem a občané kraje si zaslouží, aby měli špičkovou zdravotní péči v dosahu,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Představitelé odborů se dohodli s vedením KZ, že v květnu zahájí kolektivní vyjednávání. Nová kolektivní smlouva by měla platit od 1. 7. 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!