Kdo se stal golfovým mistrem?

0
642

Poslední červencový víkend na mosteckém golfovém hřišti zodpověděl otázku „Kdo získá první letošní mistrovské tituly?“. Dva hrací dny byly opravdovou zkouškou hráčské odolnosti a vyžadovaly mimořádné výkony od účastníků ve všech soutěžních kategoriích.
Sobotní kolo proběhlo za celodenního slunce, které plochu hřiště rozpalovalo na více než 40°C. Nedělní ráno naopak hráče zaskočilo teplotou 16°C, drobným deštěm i následným dusnem, hodným prvorepublikové prádelny.
Nic z toho však nemohlo snížit odhodlání všech hráčů podat maximální výkony a dosáhnout nejlepšího možného umístění. Sobota určila pořadí, které odpovídalo předběžným odhadům, ale neděle se stala skutečným Moving day, v němž přesuny ve výsledkové listině významně zamíchaly pořadím po prvním soutěžním dnu.
V kategorii rodinných týmů se Mistry klubu ve hře dvojic pro rok 2016 stali Jiří Mann sn. a Jiří Mann (152 ran). Prvními vicemistry Blanka a Bohumil Müllerovi (174 ran) a druhými vicemistry Eva a Milan Pintovi (95 ran po jednom soutěžním kole). Tato kategorie jako jediná nepřinesla změnu pořadí mezi prvním a druhým soutěžním dnem.
V kategorii nerodinných týmu se Mistry klubu ve hře dvojic pro rok 2016 stali Lukáš Válek a Ievgen Ignatov (146 ran), prvními vicemistry Lubomír Zoubek a Radek Gutwald (153 ran) a druhými vicemistry Martina Mannová a Marie Baráková (155 ran), vedoucí hráčky po prvním soutěžním kole.
V kategorii Hráč – Nehráč se Mistry klubu ve hře dvojic pro rok 2016 stali Dominik Gabriš a Ondřej Matas (73 ran), před druhými Richardem a Jiřinou Lhotákovými (77 ran) a třetími Milanem Pintou a Petrem Gabrišem (84 ran). Všechny tři dvojice naskočily do soutěžního klání až v druhém soutěžním dnu a odsunuly na další pořadí sobotní soutěžící.
Mistrovské klání bylo ozvláštněno i jednou vloženou soutěží, jíž se účastnili pouze negolfisté. Soutěž o nejlepšího puttéra, tedy nehráče s nejnižším počtem puttů v jednom soutěžním kole určila následující pořadí – vítězem soutěže se stal Petr Veselý (31 puttů), před druhým Petrem Gabrišem (32 puttů) a třetí Evou Sasovou (34 puttů).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!