Když věk není překážkou

0
667

Mezibořští senioři si užívají život naplno. Jezdí na výlety, sportují, a dokonce se účastní soutěže Senior ART ve výtvarném umění.

Celodenní výlet do Karlových Varů si užili senioři v květnu. „Vyjelo padesát lidí. Připravili jsme pro ně pestrý program. Jeli jsme lanovkou do restaurace Diana, navštívili minizoo i motýlí dům, což byl jedinečný zážitek. Podívali jsme se do Vánočního domu. Byl to velmi hezký výlet. Všichni byli spokojeni,“ říká předsedkyně klubu Jana Bothová. Návštěvou Karlových Varů ale výlety seniorů nekončí. Podívali se také do Kadaně a Klášterce nad Ohří. „Už se ptají, kam pojedeme příště,“ usmívá se spokojeně nad aktivitou seniorů Jana Bothová. A tak pro ně připravila například výlet na Lesnou nebo zájezd na výstavu Titanic.

Už dnes se Mezibořští připravují na Sportovní hry seniorů. Nejprve si vyzkouší všechny disciplíny na svém vlastním mezibořském klání 26. května a vybrané družstvo se pak účastní i sportovních her v Litvínově 2. června. „V rámci ergoterapie jsme v klubu vytvořili logo sportovních her, na němž se podíleli všichni senioři. Byla to taková kolektivní práce. Motivem jsou obrysy dvou dlaní. První patří Rudolfu Likovi, který nás v loňském roce reprezentoval na sportovních hrách v Brně a obhájil zlato. Druhá dlaň patří nejstarší účastnici sportovních her Vlastě Filipovské,“ popsala logo Jana Bothová. Mezibořští senioři se také zúčastní celokrajského kola výtvarné soutěže Senior ART. „Vysíláme tam šest našich lidí. Budou nás reprezentovat například paličkovanými výrobky, panenkami Andělkami, pletenými soupravami pro kojence a dalšími ručními díly,“ uzavřela předsedkyně klubu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!