Komořanská teplárna pomáhala regionu, loni více než třemi miliony

0
170
United Energy pořádá každoročně také SETEP DAY. Loni zaměstnanci teplárny vyvezli děti z kojeneckého ústavu za zvířátky do Selského dvora v Braňanech...
Společnost United Energy a Severočeská teplárenská věnovaly v loňském roce více jak      3 000 000 korun na podporu veřejně prospěšných aktivit v regionu. „Vloni jsme nejvíce podporovali oblast vzdělávání, na kterou připadla polovina z celkově věnovaných finančních prostředků. Druhou příčku obsadila kultura a volný čas obyvatel (26 %), následovaná oblastí sociální a zdravotní (22 %),“ uvedla tisková mluvčí teplárenské společnosti Miloslava Kučerová. Městům, obcím a neziskovým organizacím přispěla teplárna o více jak 1 300 tisíc korun více než v roce předchozím.
Z celkové částky na podporu aktivit regionu připadla částka ve výši 1 milion korun na podporu projektů partnerských měst Mostu a Litvínova v rámci dohod o spolupráci. Každé město obdrželo na své projekty 500 000 Kč.

„Mezi nejvýznamnější položky dohody s městem Most patřilo 100 000 korun na pořízení speciální myčky podložních mís pro HOSPIC v Mostě, 90 000 korun na pořízení interaktivní tabule pro MŠ Lidická či 70 tisíc na úpravu a obnovu tras pro cyklisty,“ uvedla dále mluvčí.

Finanční příspěvky v rámci dohody s Litvínovem putovaly například do MŠ Gorkého, objekt Bezručova na revitalizaci školní zahrady (200 000 Kč) či MŠ Sluníčko ve Školské ulici na bezpečnostní ochranu vybavení zahrady s napojením na městskou policii (50 000 Kč) nebo na podporu celoročních společenských a kulturních aktivit jako například Valdštejnské slavnosti nebo Krušnohorské vánoce (200 000 Kč).

Zbylé finanční prostředky ve výši jak 2 000 000 korun byly rozděleny mezi neziskové organizace mosteckého regionu. Konkrétně Oblastní muzeum v Mostě pořídilo pancéřovou skříňku pro prezentaci šperků baronky Ulriky von Levetzow. Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje pořídila defibrilátor. Domov sociálních služeb v Litvínově investoval do evakuačních podložek, jež usnadní práci ošetřovatelům s imobilními klienty. Střední škola technická v Mostě nabídne studentům komfortnější ubytování v domově mládeže prostřednictvím nově zakoupených postelí. Dětský domov a školní jídelna Most vypravila z finančních prostředků děti na letní tábor. Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická, OA pořídila za finanční prostředky traktor na údržbu trávníku kolem školy.

I v loňském roce pokračovala komořanská teplárna se zapojováním svých zaměstnanců do veřejně prospěšných aktivit a to prostřednictvím firemního dobrovolnictví s názvem Energický den. „Tentokrát pomohli naši zaměstnanci zvelebit zahradu a zrekonstruovat plot kolem objektu MŠ Bezručova v Litvínově. V rámci akce SETEP DAY pak vyvezli děti z Kojeneckého ústavu v Mostě do Selského dvora za zvířátky,“ připomněla ještě tisková mluvčí Kučerová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!