Homerlive
http://www.homerlive.cz/kontroverzni-stovky-mesto-pritvrdi/

Kontroverzní Stovky: Město přitvrdí
Mapování ve Stovkách bude pokračovat. Město má za sebou první etapu. Akce přispěla k vystěhování bytů nepřizpůsobivých občanů, majitelé bytů začali přihlašovat nájemníky… Město chce ale ještě přitvrdit.

Pracovní skupina složená z Městské policie Most, Policie ČR, SBD Krušnohoru, sociálního odboru magistrátu města kontroluje vytipované byty, kde žijí nepřizpůsobiví nájemníci. Cílem akce je znepříjemnit pronajímatelům bytů lhostejnost vůči problémovým nájemníkům, které v nich ubytují za účelem nemalého zisku. „Záměrem celé akce je eliminace zneužívání pronajímání bytů nepřizpůsobivým nájemníků, kteří nedbají dodržování morálních a slušných norem k ostatním obyvatelům domů v mosteckých lokalitách. Z tohoto důvodu akce Mapování stále probíhá,“ uvedla mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová. Mapování je mimo jiné zaměřené na majitele bytů, kteří byli dosud velmi často lhostejní k problémovým nájemníkům.

První etapu preventivní akce Mapování zhodnotily dotčené instituce u kulatého stolu. Vyměnily si názory a potřebné údaje, které ve své kompetenci dále využijí. „Jsme rádi, že naše úsilí přineslo konkrétní výsledky. Určitě v mapování budeme pokračovat. Kontroloval se každý byt, našli se tu celostátně hledaní lidé. Dohodli jsme se s domovníky, aby se vytipovaly konkrétní byty, kde jsou největší nepokoje, kam se bude ještě i nadále docházet. Budeme se snažit těm lidem, kteří byli problematičtí, to tu co nejvíce znepříjemňovat,“ uvedla náměstkyně primátora Markéta Stará s tím však, že mapování by se měli účastnit také zaměstnanci úřadu práce, jejichž přítomnost považuje vedení města nezbytnou, a to i ve vztahu k vyplácení dávek. „Zástupci úřadu práce chyběli. Nemají lidi, kteří by do terénu chodili. Jsme ale toho názoru, že by zde měla fungovat i kontrola úřadu práce. V Litvínově to také jde,“ podotkla Markéta Stará s tím, že se vedení města hodlá sejít s ředitelkou úřadu práce a celou věc dále řešit. „Z naší strany se budeme snažit jim pomoci. V případě, že nebude dostatek lidí pro mapování, budeme apelovat na generální úřad práce, aby jim poskytl například posily a podobně,“ podotkla náměstkyně. V současnosti se sice město zaměřuje na Stovky. V budoucnu by ale tímto způsobem chtělo řešit situaci i v dalších problémových částech města.
Mapování je jedním z řady kroků, které město v oblasti zvýšení bezpečnosti v problematických lokalitách dosud podniklo. Jde například o instalaci kamer městského monitorovacího systému, posílení hlídek městské policie nebo přijetí dvou vyhlášek – o zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti a umisťování předmětů na veřejné prostranství a sezení na stavebních částech a zařízeních, která nejsou určena k takovému účelu.
Post date: 2016-10-27 09:30:15
Post date GMT: 2016-10-27 07:30:15