Krajská zdravotní řekla jasné ne dalšímu jednání o Lužické nemocnici a poliklinice

0
279

Krajská zdravotní reaguje na informace, které se objevily v některých médiích po jednání krajských radních se starosty ze Šluknovského výběžku dne 6. června 2018.
Představenstvo Krajské zdravotní řeklo již minulosti jasné NE dalšímu jednání o Lužické nemocnici a poliklinice s městem Rumburk. Problematikou se představenstvo společnosti zabývalo na svém jednání již 27. dubna 2018 a předseda představenstva Jiří Novák a generální ředitel Petr Fiala seznámili s tímto rozhodnutím 2. května Radu Ústeckého kraje.
„Představenstvo Krajské zdravotní vzalo na vědomí informaci o zajištění zdravotní péče ve Šluknovském výběžku a s ohledem na aktuální vývoj poskytování zdravotní péče v Lužické nemocnici a poliklinice. Poskytování zdravotní péče neshledává jako udržitelné, a to ani v případě realizace určitých okamžitých opatření a případného zúžení stávajícího rozsahu poskytování zdravotní péče. Představenstvo rozhodlo, že není v současné době možný návrat k původním podmínkám a není možné v současné době jednat ani o podmínkách nových,“ zdůraznil jednomyslný postoj představenstva Krajské zdravotní jeho předseda Jiří Novák.
„Víme o tom, že většina radních Ústeckého kraje obnovení jednání s městem Rumburk nepodporuje,“ dodal.
Další jednání s městem Rumburk Rada Ústeckého kraje, která pro Krajskou zdravotní plní funkci valné hromady společnosti, také odmítla. Svůj nesouhlas s obnovou jednání Ústeckého kraje s městem Rumburk o podmínkách převzetí nemocnice Ústeckým krajem deklarovala v usnesení ze svého jednání, které se uskutečnilo 2. května. O změnách poměrů Krajská zdravotní nebyla nikým oficiálně zpravena. Za současné situace a znalosti všech problémů, se kterými se rumburská nemocnice potýká, stále setrvává na svém již ustáleném názoru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!