„Krása“ pomohla dětem v nemocnici v Mostě a Chomutově

0
143


Tři sta pět tisíc korun! To je částka, která se vybrala na tradiční charitativní akci Krása pomáhá dětem, jež organizuje modelka a Miss Sympatie 2002 Lenka Taussigová Kocmanová. Každoročně putují peníze do zařízení Krajské zdravotní, a. s. Vybranou částku letos využijí na dětském oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem a také na odděleních v Mostě a Chomutově.

Navíc dalších 35 tisíc pořadatelé použili na speciální chodítko pro malého Tadeáše z Duchcova, který má vzácnou chorobu. Záštitu nad akcí převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Pomoc dětem je to nejkrásnější, co může být, podotkl na adresu benefiční akce hejtman.

V Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem se na přehlídkovém mole předvedla řada modelek i „missek“ z let minulých (J. Šlégr, I. Puhajková, L. Smatanová a další). Kulturní program obstarala Eliška Lüftnerová, ústecká zpěvačka. Ta svým zpěvem uhranula Lucii Bílou v soutěži Československo má talent 2013. Večerem provázel Ray Koranteng. Čtrnáctý ročník se vyvedl i díky Nadaci ČEZ a Ústeckému kraji, stálým partnerům akce. Za dobu, co akce trvá, se vybralo téměř pět milionů korun. (nov)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!