Krušné hory mají kalendář

0
2062

V příjemném prostředí horského hotelu Lesná byl pokřtěn kalendář Krásy Krušných hor 2017. Spolu s kalendářem byla pokřtěna také čtvrtá kniha autorky z Boleboře Květoslavy Kudláčkové Rozdavači snů.

Benefiční kalendář, který vychází už počtrnácté, vydal Nadační fond Obnova Krušnohoří spolu s Destinační agenturou Krušné hory. Fotografie jsou dílem sedmi autorů, kteří byli nejúspěšnější ve fotografické soutěži vyhlášené Destinační agenturou Krušné hory. Veřejnost svým hlasováním vítězem soutěže určila Přemysla Jánského. Kalendář se každoročně těší oblibě a zájmu veřejnosti. Výtěžek z jeho prodeje je určen na podporu aktivit v Krušných horách.

Součástí slavnostního večera byl i křest čtvrté knihy Květoslavy Kudláčkové. Patronkou knihy se stala ředitelka Destinační agentury Krušné hory Eva Maříková. „Květoslava Kudláčková svou tvorbu věnuje lidem, kteří žijí v Krušných horách. Zaměřuje se na krásu hor, jejich historii i současnost. Ve svých knihách čerpá inspiraci z Boleboře, kde žije, a okolí,“ představila autorku Eva Maříková. Květoslava Kudláčková je pravidelnou účastnicí soutěže Chomutovský kalamář. První knihou Květoslavy Kudláčkové je sbírka básní „Když se máma zbláznila“. Ukázky své tvorby publikovala Květoslava Kudláčková v USA, kde básně vycházely v časopise Hlasy národa. Blízko k Boleboři mají také další autorčiny knihy – Dvě z Boleboře a Zákoutí mé duše.

Vzhledem k tomu, že o kalendář byl mezi lidmi velký zájem, je již beznadějně vyprodaný. Podle informací od ředitelky Destinační agentury Krušné hory se jeho dotisk neplánuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!