Počet návštěv: 3908162
Budoucí Picassové vystavují mezi kávou a čokoládou
Miniaturní galerie pod kavárenským podnikem je nejen plná obrázků po stěnách. Doplňuje je i užitná keramika a také výtvarná tvorba umístěná například i na točivém schodišti, jímž hosté vstupují do „podzemí“ provozovny, kde si velcí objednávají světovou kávu a malí například horkou čokoládu. „Je to k nevíře, ale vešla se sem díla 47 autorů,“ zmínil při zahájení Petr Peniška, cestovatel. Jeho žena, Kameruňanka Agnes, je majitelkou netradičního provozu, spojujícího umění a lásku k nápojům.
Na úvodní vernisáži, kterou zahájila ředitelka umělecké školy Romana Pavlíčková, také milým přednesem nostalgické básně překvapila Deniska Albová. „Dětská výstava je záměrně v tento vánoční čas a svým charakterem trošku vybočuje z konceptu galerie, která chce představovat severočeské umělce. To proto, že Vánoce patří zejména dětem,“ uvedla Agnes Peniška, která ještě dodala: „Výstavu provází vernisáž s programem a občerstvení, aby dětští autoři okusili pozornosti i vážnosti stejně jako dospělí, kteří vystavují veřejně svá díla.“
Všichni malí tvůrci si po oficiálním zahájení vyzvedli lístečky, které je opravňovaly k bezplatnému ochutnání drinků a horké čokolády. „Připravil jsem na výběr čtyři míchané drinky, samozřejmě nealkoholické, a to á la piña colada, mochito nebo ovocnou variantu či nakyslejší Havana drink,“ prozradil barman Honza. Jeho kolegyně Kateřina pro změnu dětem nabídla horkou čokoládu s vanilkovou, jogurtovou, ale také jahodovou příchutí, nebo dokonce s papričkou.
Výstava dětských prací je k vidění do 4. ledna. Galerii Dost dobré kavárny najdou zájemci v ulici V. Majakovského.
Komentáře
Přidat komentář