Homerlive
http://www.homerlive.cz/kvuli-pozaru-ve-vejprtech-se-sesla-bezpecnostni-rada-usteckeho-kraje/

Kvůli požáru ve Vejprtech se sešla Bezpečnostní rada Ústeckého kraje




Při požáru, který v neděli ráno vypukl v domově pro osoby se zdravotním postižením ve Vejprtech, zemřelo osm lidí. "Oceňuji rychlý a profesionální zásah všech složek krajského integrovaného záchranného systému (IZS) a členů Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Vejprty," uvedl na adresu zásahu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se osobně vypravil na postižené místo v odpoledních hodinách.

Již během dopoledne byl na místě přítomen 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika, který poděkoval starostce města Vejprty Jitce Gavdunové za její přístup a prvotní kroky. "V tuto chvíli má Ústecký kraj k dispozici 24 volných míst ve svých příspěvkových organizacích, které může okamžitě nabídnout k zajištění ubytování pro klienty domova. Chtěl bych také poděkovat za vlnu solidarity v podobě nabídek ze strany Karlovarského kraje a dalších krajů."

Jednání BRÚK se zúčastnili rovněž předseda české vlády Andrej Babiš, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR Radim Gabriel. Hasičský záchranný sbor zajišťuje v tuto chvíli sanaci objektu po uhašení požáru, Policie ČR vyrozumívá pozůstalé. Složky krajského IZS zajišťují rovněž psychologickou pomoc klientům i zaměstnancům domova.

Rada Ústeckého kraje projedná poskytnutí finanční pomoci z Fondu pro mimořádné události.
Post date: 2020-01-19 20:27:44
Post date GMT: 2020-01-19 19:27:44