Homerlive
http://www.homerlive.cz/lanove-mestecko-a-vyhlidka-uz-pristi-rok/

Lanové městečko a vyhlídka už příští rok
Město vyhlásilo veřejnou zakázku na lanové centrum s vyhlídkovou věží. To vyroste na Šibeníku už v příštím roce. 3D bludiště nebude oplocené. Jeho ochranu má zajistit kamerový systém a hlídač.

Vyhlídková věž a bludiště budou novou atrakcí mosteckého parku Šibeník. Rozhledna bude kruhová s vyhlídkou na centrum, Ressl, Širák a Hněvín ve výšce 22 metrů nad zemí. Zhruba v polovině věže bude další vyhlídkový ochoz. Takzvané 3D bludiště bude z pochozích lávek zavěšených mezi kůly. Na nich budou přestupové domečky. Lávky budou mít podobu spletitých lanových překážek. Budou umístěny ve dvou až třech patrech nad sebou. Bludiště bude přístupné dětem od tří let.

Bludiště ani vyhlídka ale nebudou oplocené. „Nepočítáme s tím, že by byl komplex oplocený. Bude ale hlídaný. Jednak kamerovým systémem a bude zde fungovat i ostraha. Chceme, aby se věnovala bludišti pozornost, a tento majetek se budeme snažit co nejlépe ochránit, a to i vzhledem k tomu, že se nachází na Šibeníku,“ uvedl náměstek primátora města Mostu Marek Hrvol.

Vstupné do bludiště bude přiměřené


Počítá se také se vstupným. Lidé prý ale nemusejí mít obavy - město slibuje, že bude cenově přístupné. „Jednáme se Sportovní halou Most, s kterou se chceme dohodnout, aby provozovala 3D bludiště, a proto nemáme zatím finální verzi ceníku. Mělo by to být ale určitě cenově přijatelné pro běžné uživatele z našeho města. Zároveň chceme ale omezit, aby na toto hřiště zbytečně nemigrovali ti, kteří tam nemají co dělat,“ řekl náměstek Hrvol. Součástí by měly být ale například různé výhodné cenové balíčky, jako je rodinné vstupné a podobně. „Určitě by to mělo jít cenově také propojit s vyhlídkou, která sice bude součástí nového komplexu 3D bludiště, ale jinak bude stát samostatně,“ prozradil dále Marek Hrvol. Lidé, zejména rodiny s dětmi, tu budou mít možnost i základního občerstvení včetně nápojů. „I s občerstvením se počítá, to by ale mělo být vše v režii Sportovní haly, která má na toto živnost,“ dodal náměstek.

Bludiště s vyhlídkovou věží bude mít provozní dobu. Most ji chce nastavit podobně jako v lanovém centru v Oseku. „Provozní dobu také řešíme, a to hlavně, jak to bude v zimě. V Oseku lanový park funguje do té doby, dokud nemrzne a není sníh, a my to chceme podobně. Během zimy z důvodu bezpečnosti pochozích ploch a podobně bude bludiště uzavřené. Naší snahou ale je, aby fungovalo po většinu roku,“ nastínil náměstek primátora. Součástí zábavního komplexu bude také veřejné osvětlení.
Post date: 2017-11-16 10:27:38
Post date GMT: 2017-11-16 09:27:38