Homerlive
http://www.homerlive.cz/lekarna-u-nemocnice-poputuje-jinam/

Lékárna u nemocnice poputuje jinam
Lékárna spadající pod Nemocnici Most, která se nachází v suterénu hlavní budovy, by se měla přestěhovat. Nacházet se bude přímo v hlavní budově nemocnice, v pavilonu A.

Krajská zdravotní uvažuje o zrušení nemocniční lékárny v současných prostorách a přestěhování „více na oči“ pacientům a zákazníkům. „Naše lékárna v suterénu budovy polikliniky, pod hlavním schodištěm, je na špatném místě. Lidé, kteří jdou z polikliniky a nemocnice, zamíří raději směrem k autobusu nebo k parkovišti, kde stojí další lékárna. Ta patří však soukromníkovi,“ vysvětlil hlavní důvod, proč Krajská zdravotní uvažuje o změně, předseda představenstva Jiří Novák. Krajská zdravotní měla zájem i o dokoupení objektu soukromé lékárny s tím, že by tu měla svou vlastní. Podmínky pro odkup ale byly nepřijatelné. „Majitel by nám ji prodal, ale s nájemníkem a na dlouhou dobu, což pro nás není akceptovatelné, proto jsme se rozhodli, že lékárnu přestěhujeme do prostor hlavní budovy tam, kde dříve bývala kartotéka. Stávající lékárna pod schody pak zanikne,“ doplnil ještě předseda představenstva Jiří Novák.

Lékárna Krajské zdravotní je v současné době rozdělena na část nemocniční, která dodává a vyrábí léky a zdravotnický materiál do nemocnice a část pro veřejnost. Ve veřejné části je výdej na recepty, výdej zdravotnických pomůcek na poukazy, volný prodej léčiv a zdravotní obuvi. Provozní doba lékárny je denně od 7.30 do 17 hodin. Přes víkend a svátky má lékárna zavřeno.
Post date: 2016-01-28 10:40:36
Post date GMT: 2016-01-28 09:40:36