Homerlive
http://www.homerlive.cz/leto-konci-dozinkami/

Léto končí dožínkami
Dožínkové věnce, tradiční kroje, regionální výrobky a mnoho dalšího nechybělo na jedenáctých Krajských dožínkách, které jsou každoročním svátkem všech zemědělců a připomínkou důležitosti půdy pro člověka. Dožínkové veselí odstartovalo před polednem tradičním průvodem.

 

 

 

 

Oslavit konec žní dorazil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s rodinou, radní pro zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová, náměstek hejtmana Stanislav Rybák, starostové okolních obcí i představitelé organizátorů a sponzorů.

„Stejně jako v letech předchozích, ani dnes jsem si nenechal tradiční dožínky ujít. Právě prostřednictvím této akce si všichni můžeme příjemným způsobem připomenout důležitost zemědělství a poděkovat zemědělcům za jejich náročnou práci. Obzvlášť letos, kdy bojovali s minimem srážek a horkým počasím. Dále nesmíme zapomínat, že Ústecký kraj není jen krajem průmyslovým, ale významnou a nezastupitelnou roli v hospodářství kraje má právě i zemědělství,“ řekl při zahájení hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „Chtěla bych poděkovat občanům Peruci i panu starostovi, že se už více jak jedno desetiletí věnují dožínkám, které jsou už třetím rokem součástí Rodinného stříbra Ústeckého kraje, a vytvářejí zde příjemnou atmosféru,“ dodala radní pro zemědělství, životní prostředí a venkov Jitka Sachetová.
Post date: 2018-09-09 19:13:34
Post date GMT: 2018-09-09 17:13:34