Lidl v Mostě se slavnostně otevře 14. listopadu

0
1039

Od uzavření mostecké prodejny Lidl a zahájení výstavby zcela nové, moderní prodejny uběhlo pět měsíců. Avizovaný slib opětovného otevření Lidlu v polovině listopadu vedení společnosti beze zbytku splnilo. Oblíbená prodejna se veřejnosti slavnostně otevře v pondělí 14. listopadu. O stavbě, změnách a novinkách v mosteckém Lidlu jsme si povídali s obchodním ředitelem společnosti Zdeňkem Jerie.

Probíhala výstavba nové prodejny podle plánu a platí avizovaný termín otevření?

Ano, výstavba, kterou jsme zahájili v polovině června uzavřením staré prodejny, probíhala podle harmonogramu. Teď už jen ladíme detaily v interiéru a připravujeme vše na slavnostní otevření v pondělí 14. listopadu. Jsme rádi, že se stavební práce obešly bez komplikací a díky důkladné přípravě a také díky výborné spolupráci s městem Most proběhly hladce i veškeré administrativní procesy.

Na jaké zásadní změny se mohou zákazníci těšit?

Změn bude mnoho, některé z nich jsou patrné již na první pohled. Zásadní je budova samotná, která je nově dvoupatrová a upoutá svou prosklenou fasádou. Na parkovišti jsme zvětšili parkovací místa o 20 cm na 2,7 m, přibyla také parkovací místa pro rodiny s dětmi. Novinkou je také zastřešený prostor pro stání nákupních vozíků se speciálním vozíkem pro upevnění autosedačky a vozíkem pro handicapované návštěvníky.

A co čeká zákazníky uvnitř?

Zákazníky přivítá nově uspořádaný vstupní prostor, ve kterém je k dispozici káva s sebou z automatu vyrobeného speciálně pro prodejny Lidl a s nápoji z našeho sortimentu. V prodejně samotné jsou to pak především široké uličky, nová pekárna, úseky čerstvých potravin, tedy ovoce a zeleniny, masa a mléčných výrobků rozšířené o 20%, vše je osvětleno moderním úsporným LED osvětlením. Další zásadní novinkou pro zákazníky jsou toalety s prostorem pro přebalování dětí, nebo nové pokladny s odkládacím prostorem i větší plochou za pokladnami, takže zákazníci budou mít větší pohodlí při ukládání svých nákupů. Úplnou novinkou v našich prodejnách je pak WIFI připojení zdarma.

Prodejna je oproti původní dvoupatrová. Změní se tedy nákupní plocha a sortiment?

Prodejní plocha zůstává jednopodlažní, oproti původním 1286 m2 je mírně zvětšena na 1424 m2. To právě umožnilo rozšířit všechny uličky i zvětšit již zmiňovaný úsek čerstvých potravin či pekárnu. Sortiment jako takový však zůstává i v nové prodejně stejný, nový koncept prodejen Lidl reaguje na změny v nákupních zvyklostech zákazníků především větším prostorem, zvětšenou částí čerstvých potravin a přehlednějším uspořádáním zboží. Díky tomu tak bude nakupování pro zákazníky pohodlnější.

K čemu je tedy určeno první patro?

To je určeno našim zaměstnancům. Patro bude sloužit jako zázemí, zaměstnanci zde budou mít moderní odpočinkové prostory se zastřešenou terasou, velkorysé sociální zázemí včetně sprch, ale i kanceláře a školicí prostory. I nové uspořádání prodejny, především optimalizované a jinak uspořádané skladové plochy povedou v konečném důsledku ke zkrácení tras zaměstnanců při denním doplňování zboží.

V souvislosti s novou prodejnou jste mluvili i o životním prostředí, což byl prý i jeden z důvodů pro výstavbu zcela nové budovy. Jaké moderní technologie zde tedy využíváte?

V první řadě jsme použili moderní stavební systémy s výrazně lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi, než jaké měly technologie použité v původní budově. V nové prodejně bude probíhat rekuperace tepla z odpadního vzduchu, jež bude využíváno pro předehřívání vzduchu čerstvě přiváděného. Kromě toho budeme pro chladicí nábytek využívat ekologická chladiva. Dále bude instalováno LED osvětlení ve všech prostorách prodejny včetně parkoviště a díky prosklené přední části fasády také bude využíváno co nejvíce denního světla.

Kolik stavba prodejny stála?

Náklady na demolici a výstavbu dosáhly několika desítek milionů korun.

Věříte, že se vám investice vrátí? Přece jen je v Mostě velká konkurence.

To ano, ale právě přítomnost silné konkurence nás motivuje. Jsme si jistí tím, že investujeme do budoucnosti. Věříme, že se naši zákazníci po pěti měsících do nové prodejny rádi vrátí a že se nám podaří oslovit, ale také udržet i nové zákazníky.

Jak bude otevřeno a chystáte pro zákazníky něco zajímavého?

Otevírací doba bude denně od 7 do 21 hodin. A pro zákazníky samozřejmě něco chystáme. Těšit se mohou na speciální akci určenou jen pro Most, a to slevu 20 % na velkou část sortimentu po dobu prvních tří týdnů.

A přímo první den?

Na pondělí 14. listopadu plánujeme celodenní program pro děti s venkovními atrakcemi a připravena bude také kulinářská nabídka. Program zpestří v 10 hodin slavnostní přestřižení pásky za účasti zástupců města Mostu a společnosti Lidl a vystoupení dětí z MŠ Růžová. Právě této školce přispěje každý zákazník, který u nás v první den otevření nakoupí. Z každého nákupu nad 300 Kč uskutečněného v tento den daruje společnost Lidl MŠ Růžová částku 50 Kč. Darované finance poslouží na nákup hracích prvků na zahradu. Všichni zákazníci jsou tedy srdečně zváni a těšíme se na jejich reakce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!