Homerlive

Litvínov bral v úvodním kole play out Pardubicích pouze bod

Hokejisté mistrovské Vervy, která v letošní sezoně bojuje o udržení v nejvyšší soutěži, nevstoupili do bojů play out zrovna ideálně, když na led pardubického Dynama brali pouze bod a nadále jim patří předposlední příčka v minitabulce bojů o udržení.

Domácí tým v utkání vedl až o dva góly. Litvínovu se podařilo srovnat a když v polovině poslední minuty základní hrací doby strhnul vedení na stranu černožlutých Hübl, vypadalo to, že si Verva odveze cenné tři body a dotáhne se bodově v tabulce právě na Dynamo, které je o příčku před ní. Jenže dvě vteřiny před sirénou srovnal Čáslava a šlo se do prodloužení. To však rozuzlení nepřineslo, a tak rozhodovaly nájezdy. V nich si daleko lépe vedli domácí, kterým patří dva body. Litvínov bral pouze jeden.

„Potvrdilo se, že utkání play out budou hodně nervózní. V úvodu jsme dali soupeři prostor, poté se to vyrovnalo a měli jsme naopak navrch. Nakonec to vypadalo, že zápas uhrajeme. Hanzl sice nedal gól do prázdné branky, přesto jsme po chybě domácího obránce vstřelili 26 vteřin před koncem vedoucí branku. Mysleli jsme si, že už to dotáhneme. Dokonce se 15 vteřin před koncem vhazovalo v útočném pásmu, ale i tak jsme nechali soupeře vyrovnat. Bylo to naše sekundové selhání, které by nás mohlo mrzet. Nájezdy už byly vabank. Bohužel jsme v prodloužení nevyužili přesilovku, během které jsme ani pořádně nevystřelili,“ zhodnotil průběh utkání asistent trenéra Jiří Šlégr. Série play out pkračuje v pátek.

Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 4:3 sn. Branky a nahrávky: 17. Orsava (Nahodil), 28. Orsava (Štajnoch, Monya), 60. Čáslava (Štajnoch, Marcinko), nájezd Monya – 30. Pavelka (Hübl, Kubát), 39. Hanzl (Kubát, Hořava), 60. Hübl (Trávníček). Rozhodčí: Lacina a Pešina. Vyloučení: 4:4, navíc Sýkora (P) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:1. Zásahy: Maxwell 29 - Janus 19. Diváci: 6 880. Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 - 0:0 – 1:0.

Sestava HC Verva Litvínov: Janus – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Sklenička - Frolo, Pavlík - Gerhát, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Hořava - Duda, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Piroš. Připraveni Řehoř a Jánský. Trenéři: Rulík a Šlégr.
Post date: 2016-03-10 11:08:26
Post date GMT: 2016-03-10 10:08:26