Litvínov hledá opět tajemníka

0
1294
Novou tajemnicí Meziboří je Kateřina Lipertová.

Litvínov opět hledá tajemníka. Není to přitom tak dávno, co za poměrně bouřlivých událostí na křeslo tajemníka města dosedl Josef Skalický. Ten nyní končí a kolotoč s hledáním nového tajemníka se opět roztáčí.

Na jaře loňského roku skončil v Litvínově tajemník Valdemar Havela. Starostka města Kamila Bláhová tenkrát vybrala z uchazečů Šárku Pinterovou, která byla v komunálních volbách na kandidátce ANO. Po bouřlivých diskuzích veřejnosti i některých neúspěšných kandidátů na tajemníka, kdy se ozýval především názor, že starostka nadržovala kandidátce ze své strany, bylo výběrové řízení zrušeno. V novém kole pak vybrala starostka Josefa Skalického. Ani ten se ale ve funkci tajemníka příliš neohřál. „Přijala jsem výpověď tajemníka k 31. říjnu,“ potvrdila Kamila Bláhová. „Ještě dva měsíce budu ve funkci a pak končím. Dostal jsem nabídku ze soukromého sektoru,“ vysvětlil Josef Skalický. Úředníci litvínovského městského úřadu jsou ale přesvědčeni, že za odchodem tajemníka stojí jeho neshody s vedením města. Nové výběrové řízení bude vyhlášeno v nejbližších dnech. O post tajemníka města se už roce 2015 ucházeli někteří zaměstnanci Městského úřadu Litvínov. Je předpoklad, že i tentokrát bude starostka Kamila Bláhová vybírat z kandidátů, mezi kterými se objeví i její úředníci. V jejich prospěch mluví znalost konkrétních problémů v Litvínově. Tajemník nesvázaný s městem má naopak výhodu v tom, že ho při rozhodování neovlivňuje minulost.

Nového tajemníka má také město Meziboří. Tady funkci tajemníka zrušil starosta města Petr Červenka po posledních komunálních volbách. Šéf úřadu ale starostovi nakonec chybí, a tak místo po letech opět obnovil. Při výběru tajemníka nešel starosta daleko. Sáhl mezi úředníky. Ve výběrovém řízení uspěla Kateřina Lipertová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!